وبلاگ ترکیه

معرفی پنج شهر ترکیه

4.4/5 - (9 امتیاز)

گرچه بر شمردن شهرهایی از ترکیه که برای خرید ملک و گرفتن اقامت و شهروندی و زندگی مناسب هستند ، میتواند مقاله ای طولانی باشد و شهرهای زیادی را می توان در این فهرست گنجاند، اما از این میان می خواهیم معرفی پنج شهر ترکیه را برایتان انجام دهیم که برای خرید ملک در ترکیه و گرفتن اقامت شهروندی مناسب اند.

در مجموع، ترکیه یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی و سرمایه گذاری در بخش املاک است که هر ساله نیز این جذابیت بیشتر می شود، به طوریکه افزایش جمعیت خارجی ها در برخی مناطق بویژه همچون شهرهای معروف ترکیه مانند استانبول باعث شده است تا دولت بر اساس قوانین این کشور، فروش ملک در آن مناطق را به خارجی هایی که قصد اقامت دارند، ممنوع کند.

تماس با کارشناس

شما می توانید با کلیک بر دکمه های زیر به طور مستقیم با کارشناس متخصص مربوطه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره و راهنمایی رایگان برخوردار شوید

علت مناسب بودن شهرهای ترکیه برای دریافت اقامت و شهروندی

بررسیها نشان می دهد در دو دهه گذشته سبک زندگی در ترکیه به شکلی پیشرو و مترقی رشد داشته است و همین جذابیت این کشور را برای زندگی و سرمایه گذاری بیشتر کرده است. ترکیه عملا چهارراهی ارتباطی میان آسیا ، اروپا ، خاورمیانه و حتی آفریقاست.

 هم اکنون ترکیه دارای بهترین شهرها برای زندگی می باشد و میزبان شهروندان کشورهای زیادی از مناطق مختلف جهان از جمله ایران، روسیه ، کشورهای عرب و کشورهای اروپایی و آمریکایی است. امنیت، هزینه های پایین تر زندگی ، دوران راحت برای زندگی بازنشستگی و جذابیتهای گردشگری و زیباییهای طبیعی این کشور، از جمله مواردی است که خارجی ها را جذب این کشور میکند.

معرفی 5 شهر ترکیه برای دریافت شهروندی

حال سراغ پنج شهر جذاب برای خرید ملک و گرفتن اقامت و شهروندی در ترکیه می رویم که اولین شهر بودروم خواهد بود. برای کسانی که استانداردهای بالای زندگی دارند، این شهر گزینه مناسبی است. این شهر مقصد بسیار جذابی برای گذراندن تعطیلات و تفریحات مفرح نیز هست.

شهر بودروم شهری مناسب برای دریافت شهروندی ترکیه

بودروم یکی از بهترین مسیرهای قایقرانی و سفرهای دریایی را در میان کشورهای جهان دارد و همین موضوع باعث شده است که یکی از بهترین شهرهای ترکیه برای اقامت باشد. سواحل زیبا و مناظر طبیعی این شهر حال و هوای هر کسی را بهبود می بخشد.

در کنار همه این جذابیتهای طبیعی، خانه های بسیار پیشرفته برای زندگی راحت و همگام با تکنولوژی در این شهر فراهم است. بناها و آثار تاریخی و فرهنگی این شهر نیز برای کسانی که علاقه به تاریخ و فرهنگ ترکیه دارند، جذابیت ویژه ای دارد. در این شهر شما می توانید انواع غذاهای محلی را در کنار موسیقی های دلنواز محلی نوش جان کنید.

شهر بودروم

شهر آنتالیا شهری با جذابیت های توریستی و مناسب اقامت در ترکیه

دومین شهر از فهرست شهرهای جذاب برای اقامت و شهروندی ترکیه آنتالیاست که شهری پرجنب و جوش در ساحل زیبای دریای مدیترانه و کوهستان توروس است. شاید بتوان آنتالیا را از نظر رشد بخش مسکن و جذب گردشگر و مهاجر سریع ترین شهر ترکیه دانست. این شهر با سواحل آفتابی و زیبای خود هر سال میزبان میلیونها گردشگر از سراسر جهان است.

آبشارهای طبیعی این شهر طبیعتی خنک و دلنواز را در سراسر سال برای کسانی که می خواهند آرامش روح و روان داشته باشند فراهم می آورد. بازارهای هفتگی این شهر نیز همانند دیگر شهرهای ترکیه مکان مناسبی برای خرید انواع تره بار و دیگر مایحتاج زندگی با قیمتهای مناسب است. سواحل لارا و کنیالتی از بهترین سواحل این شهر هستند. گفتنی است آنتالیا در زمستان نیز هوایی معتدل دارد.

انتالیا

شهر استانبول بهترین شهر ترکیه برای اقامت

شهر بعدی که یکی از بهترین شهرهای ترکیه برای اقامت می باشد در واقع استان است، استانبول می باشد که بزرگترین شهر اروپا نیز محسوب می شود. البته استانبول نیاز به تعریف ندارد و در همه جای دنیا شناخته شده است و از جنبه های مختلف، کمتر شهری را بتوان پیدا کرد که یارای رقابت با استانبول باشد.

استانبول کانون گردشگری ، بازارهای مالی ، تجارت ، اقتصاد و صنعت ترکیه است. شاید بتواند استانبول ترکیه را معادل نیویورک آمریکا ارزیابی کرد. در استانبول برخی از بهترین مدارس و دانشگاههای ترکیه وجود دارد. بدون شک فرهنگ و هنر و تاریخ و تنوع غذایی بسیار غنی استانبول می تواند مکان مناسبی برای زندگی فراهم آورد.

استانبول

اخذ شهروندی ترکیه در شهر فتحیه

چهارمین ردیف از این فهرست ، شهر زیبای فتحیه است که یکی بهترین شهرهای ترکیه برای اخذ شهروندی می باشد. برای کسانی که می خواهند جایی آرام و بی سر و صدا و دور از هیاهوی کلانشهرها را برای زندگی داشته باشند، فتحیه می تواند گزینه مناسبی باشد. ویژگی های آب و هوایی کم نظیر در سواحل آسیایی ترکیه و هوایی معتدل در زمستان، فتحیه را به مکانی بسیار لذتبخش برای زندگی آرام و بی دغدغه تبدیل کرده است. این شهر مکان مناسبی برای تفریحات و گردشهای دریایی است. کلبک وادیسی یا دره پروانه  و ساحل پاتارا از زیباترین جاذبه های طبیعی فتحیه است.

فتحیه

آلانیا از بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی

 پنجمین شهر از شهرهایی از ترکیه برای زندگی و تحصیل مناسب است و در این لیست حضور دارد شهر ساحلی و زیبای آلانیاست. آلانیا در 135 کیلومتری شهر آنتالیا قرار دارد و از شمال به کوههای توروس و از جنوب به دریای مدیترانه وصل می شود. این شهر به علت جذابیتهای زیادی که برای زندگی دارد، آینده روشن و رو به رشدی را در عرصه ملک پیش رو دارد و از این رو مکان مناسبی برای خرید ملک و زندگی است.

در واقع آلانیا یکی از بهترین شهرهای ترکیه برای شهروندی می باشد که در آن می توان سنت و مدرنیته را در کنار هم تجربه کرد.

آلانیا 10 درصد از صنعت گردشگری ترکیه را به خود اختصاص می دهد و بیش از سی درصد از خرید املاک توسط خارجیها در ترکیه به این شهر مربوط می شود. این شهر از نظر امکانات تفریحی و گردشگری چیزی کم ندارد و می توان املاک را با قیمتهای مناسب در این شهر خریداری کرد. شاید در میان این پنج شهر آلانیا از هر لحاظ برای خرید ملک و سکونت بهتر باشد. در هر حال انتخاب هر شهر بستگی به هدف فرد دارد که می تواند گزینه های متفاوتی را پیش رو قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *