مهاجرتی

راهنمای کامل اخذ پاسپورت کشور دومینیکا (سفر به اروپا)

اخذ پاسپورت کشور دومینیکو
3/5 - (1 امتیاز)

تماس با کارشناس امور کشور دومینیکا

شما می توانید با کلیک بر دکمه های زیر به طور مستقیم با کارشناس متخصص مربوطه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره و راهنمایی رایگان برخوردار شوید

درباره کشور دومینیکا

دومینیکا کشوری جزیره ای در دریای کارائیب است. پایتخت آن، روزو، در سمت غربی جزیره قرار دارد.موقعیت آن بخشی از زنجیره جزایر بادگیر در مجمع الجزایر آنتیل کوچک در دریای کارائیب بوده و به عنوان بخشی از آن گنجانده شده است. دومینیکا به خاطر زیبایی های طبیعی اش به آن جزیره نیز می گویند. مستعمره سابق فرانسه و بریتانیا ، دومینیکا در سال 1978 مستقل شد و با این دو کشور و کشورهای مشترک المنافع وعضو فرانکفونی ( کشورهای فرانسوی زبان )روابط خود را به عنوان یک عضو حفظ می کند. زبان رسمی این کشور انگلیسی و فرانسوی بوده و سیستم حکومتی آن جمهوری می باشد .با ما همراه باشید با راهنمای کامل اخذ پاسپورت کشور دومینیکا.

روش های اخذ شهروندی و پاسپورت دومینیکا

برای بهره مندی از برنامه شهروندی دومینیکا ، دو معیار اصلی توسط ایالت تعیین می شود. شما می توانید با هردو روش سرمایه گذاری که بخواهید اقدام کنید.

روش اول - کمک مالی به صندوق سرمایه گذاری اقتصادی کشور : اخذ پاسپورت دومینیکا با هزینه کمتر می خواهید می تواند از این روش استفاده کنید.

روش دوم – خرید ملک با شرط عدم فروش 5 ساله

پاسپورت کشور دومینیکو

رتبه پاسپورت دومینیکا و مزایای آن

با پاسپورت دومینیکا می توانید بدون نیاز به ویزا به 144 کشور جهان سفر کرد که مهمترین آن کشورهای اتحادیه اروپا عضو شنگن و بریتانیا ( انگلیس ) می باشد . دومینیکا با 144 امتیاز بر اساس شاخص پاسپورت، سی و سومین پاسپورت برتر جهان بوده و همچنین طبق PassportIndex.org، این کشور با 112 امتیاز در رتبه سی و ششمین پاسپورت برتر جهان قرار دارد. علاوه بر این با امضای قرارداد فی ما بین دومینیکا و چین در سال 2021، سفربه چین بدون ویزا امکان

پذیر بوده و دومینیکا یکی از معدود کشورهایی است که این فرصت را ارائه می دهد. و قابل توجه اینکه تا 90 روز در کشورهایی که بدون ویزا سفر می کنید میتوانید اقامت داشته باشید .

دومینیکا با سیستم مسافرتی اروپا ETIAS همکاری نزدیک داشته . به همین دلیل افرادی که قبلا ویزای انگلستان یا اتحادیه اروپا رد شده اند، پذیرفته نمی شوند. با این حال، درخواست متقاضیانی که رد ویزای آنها با اعتراض تصحیح شده است، نتیجه مثبت خواهد داشت.

سرمایه گذاری در کشوردومینیکا

سرمایه گذاری در کشور دو مینیکو به عنوان یک برنامه ریشه دار با موفقیت در حال رشد بوده و این برنامه از سال 2017 تاکنون بیش از 5000 درخواست را پذیرفته است.دومینیکا از سال 1993 به سرمایه گذاران حق تابعیت را اعطا کرده و سرمایه گذارانی که پاسپورت دومینیکا را به دست آورده اند از سال 1993 بدون هیچ مشکلی آزادانه قادر به سفر در سراسر جهان بوه اند . یکی از شاخص ترین مزایای این تابعیت به سرمایه گذاران این فرصت را می دهد که از رژیم مالیاتی بسیار سودمند بهره مند شوند اگر ساکن دومینیکا نیستید ، هیچ گونه مالیات بر درآمد و دارایی های حاصله در خارج ازاین کشور را پرداخت نمی کنید. علاوه بر این، مالیات بر دارایی نیز وجود ندارد .

سوال مهمی که در اثر درخواست شهروندی دومینیکا در ذهن سرمایه گذاران و درخواست دهندگان ایجاد میشود که اگر درخارج کشوردومینیکا اقامت داشته باشم و صرفا از مزایایی پاسپورت این کشور در خارج استفاده نمایم آیا باید به دولت این کشور که تابیعت آنرا دارم مالیاتی بپردازم ؟

که پاسخ این سوال به صورت آشکارا دربالا داده شد . این یکی از مهمترین مزایای این پاسپورت برای سرمایه گذاران می باشد . و از دیگر مزایای تابیعت این کشور ارزش و اهمیت حفظ حریم خصوصی بوده بطوریکه از تابعیت شما هیچ کشور ثالث و حتی ایران یا ترکیه تا زمانی که خود شخص ابراز نکند ، اطلاعی نخواهد داشت. این دو مزایا مورد توجه سرمایه گذاران و تجار تا این زمان برای اخذ پاسئورت دو مینیکا بوده است .

بهرمند شدن ازهمکاری و فعالیت های تجاری و اجتماعی ما بین کشورهای مشترک المنافع ، من جمله تحصیلات دانشگاهی ازمزایای تابیعت این کشور که عضو کشورهای مشترک المنافع واتحاد مستعمرات سابق بریتانیا است ، مورد توجه درخواست کنندگان و سرمایه گذاران می باشد . و دیگر مزایای شهروندی این کشور به همراه سرمایه گذاراصلی همسرقانونی و فرزندان بین زیر 18 سال و همچنین 18- 30 سال که از نظر مالی وابسته به والدین و فرزندان با ناتوانی جسمی و ذهنی بدون در نظر گرفتن سن به همراه سرمایه گذار اصلی تابیعت را دریافت میکنند . در این بخش از مهمترین و شاخص ترین مزایای آن وابستگان درجه اول ( خواهر یابردار متقاضی و یا همسر متتقاضی ) در صورتی داشتن سن زیر 25 سال و مجرد و نداشتن هیچ گونه درآمد مالی ودر صورت اثبات داشتن وابستگی مالی به همراه متقاضی اصلی میتواند درخواست تابیعت نماید و نیز همچنین والدین متقاضی و همسر متقاضی درصورت اثبات وابستگی مالی و نداشتن هیچ گونه درآمد میتواند بهمراه سرمایه گذار و متقاضی اصلی پاسپورت و شهروندی این کشور را دریافت نماید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *