وبلاگ

اطلاعات تکمیلی در مورد شهر ترابزون

Rate this post

حمل و نقل عمومى در ترابزون

شهر ترابزون يكى از كوچكترين شهرهاى تركيه به شمار مى رود. كه داراى سيستم حمل و نقل محدودى مى باشد. و در اين شهر مترو و تراموا وجود ندارد. و بيشتر مردم مينى بوس(دولموش)را به اتوبوس ترجيح مى دهند. و بهترين وسيله نقليه عمومى در ترابزون شناخته مى شود .

فرودگاه ترابزون

شهر ترابزون يك فرودگاه دارد كه در اين فرودگاه پروازهاى داخلى و خارجى انجام مى شود. و پروازهاى خارجى بسيار محدود است. و يك فرودگاه بين المللى به شمار نمى رود .

فرودگاه در شهر ترابزون

ترمينال اتوبوس شهرى در ترابزون

در محله سنایی (Sanayi Mahallesi) ترابزون در تقاطع بزرگراه دولت (Devlet Karayolu) و در خیابان ترمینال، ترمینال اتوبوس های شهری ترابزون واقع است. اگر به جاهاى ديدنى و تاريخى مى خواهيد سرى بزنيد، از اين ترمينال با استفاده از مينى بوس يا اتوبوس مى توانيد برويد. که علامت Parkı یا Meydan را دارند. و اتوبوس ها و مينى بوس ها در بين راه سوار و پياده مى كنند .

تاكسى در ترابزون

در ترابزون هم مانند شهرهاى ديگر تاكسى بهترين و سريع ترين وسيله براى جابجايى شهرى است. ولى هزينه هاى تاكسى يكم گرانتر است.

آشنايى با فرهنگ غذايى ترابزون و ترکیه

به دليل اينكه كشور تركيه با ايران همسايه می باشد، داراى فرهنگ غذايى تقريبا يكسانى است. و هر دو كشور به دليل مسلمان بودن خوراكى هاى حلال و رژيم غذايى يكسانى دارند. و فرهنگ امپراتورى عثمانى تاثير زيادى در غذاهاى تركى گذاشته است. و اين مسئله در كنار افزايش صنعت گردشگرى موجب شده است که غذاهاى تركى در ميان بهترين و اشتهاورترين غذاهاى دنيا قرار گيرد.

غذا در شهر ترابزون

در فرهنگ غذايى عثمانى تركيب انواع روش هاى طبخ و مواد اوليه غذاها در آسياى ميانه ،قفقاز،خاورميانه ،مديترانه و بالكان بوجود آمده است. و داراى ساختار چند فرهنگى است و داراى طيف وسيعى از غذاهاى خوشمزه تركى است. و انواع كباب ها ،غذاهاى اصلى و سوپ و ..را دارا مى باشد.

در غذاهاى تركى از سبزيجات و ماهى تازه و زيتون بيشتر استفاده مى شود. به همين دليل غذاها و خواركى هاى اين كشور سالم نر هستند. و در اين كشور از گوشت قرمز زياد استفاده مى شود. صبحانه يكى از مهمترين وعده هاى غذايى تركيه به شمار مى رود. و شامل مواد مغذى و سالم است. كه در منطقه هاى مختلف به شكل هاى مختلف سرو مى شود. و اجزاى اصلى صبحانه هاى تركى :سبزيجات ،فلفل ،گوجه فرنگى ازجمله موادى هستند كه در كنار پنير ،تخم مرغ ،زيتون ،عسل و ..خورده مى شوند. و نان هاى محلى از اجزاى اصلى صبحانه هستند .

تاريخچه ترابزون

تاريخچه شهر ترابزون ترکیه به قرن هشتم بازمى گردد. از آنجایی که ترابزون در راه ابریشم قرار داشت، تاجران زيادى به اين شهر وارد شدند و اقتصاد اين منطقه بسيار رونق پيدا كرد. و در سال ٢٥٨ميلادی گوت ها ترابزون را اشغال كردند. و تا قرن هشتم در دست آن ها بود. و در قرن هشتم ميلادى ژوستينين يكم جايگزين امپراتورى بيزانس شد. و شروع كرد به كشورگشايى و بعد از مدت ها ترابزون پايگاه نظامى وى در حين جنگ با پارس ها تبديل شد .

امپراتورى ترابزون

امپراتورى ترابزون از قرن ١٣تا١٥بر تركيه حكمرانی مى كردند. و در حمله امپراتورى اندرونيكوس يكم ترابزون به دست امپراتوران ترابزون افتاد. و از آن به بعد شهر آرام شد. و پيشرفت كرد و تاجران از همه جا به اين شهر آمدند .

امپراتورى عثمانى

آخرين پادشاه ترابزون كه در برابر سلطان محمد فاتح، حاكم عثمانى شكست خورد. و در سال ١٤٦١ اين شهر كاملا ويران شد. و به دست عثمانى ها افتاد. و عثمانى ها دين اسلام را در اين منطقه رايج كردند. به طورى كه بيشتر مسيحيان مسلمان شدند. و ترابزون تبديل به یک شهر ثروتمند شد. و يكى از مهمترين بندرها منطقه به شمار مى آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *