وبلاگ

معرفی آنتاليا ترکیه و آشنایی با اماکن دیدنی آنتالیا

5/5 - (1 امتیاز)

آنتاليا ترکیه به واسطه زيبايى‌ها و نزديكى به ايران مى‌تواند يكى از بهترين گزينه‌ها براى گذراندن تعطيلات باشد. مخصوصا در ايام نوروز و بهار كه از لحاظ آب و هوايى بهترين زمان براى سفر به اين شهر ساحلى است.

آفتاب زيبا و سواحل آنتاليا ترکیه

هواى خاص مديترانه‌اى و شرايط آب و هوايى آنتاليا باعث شده اين شهر برخلاف ديگر مناطق ٦ ماه از سال را آفتابى باشد و هواى سرد را تجربه نمى‌كند به همين دليل در طول سال می‌توان از سواحل زيبا و تفريحات آبى در اين شهر لذت برد.

تاريخچه آنتاليا

شايد قبل از سفر به آنتاليا ترکیه، تعريفى از سواحل و طبيعت زيباى آن را شنيده باشید اما اين شهر، یک شهر تاريخى است.

دهكده‌هاى قديمى Kaleici

دهكده‌ى باستانى است با خيابان‌هاى سنگ فرش زيبا كه با معمارى جذابش شهرت جهانى دارد.

دهکده تاریخی در آنتالیا

موزه آنتاليا

در اين موزه شما مى‌توانيد با تاريخ كشور تركيه آشنا شويد. آثار و اشياهاى بسيار مهمى در اين موزه قرار دارند كه به نمايش عموم گذاشته مى‌شود.

مسجد يولى مناره

يكى از سازه‌هاى به جاى مانده از زمان سلجوقى با معمارى خاص آن دوران است. شكل اين مناره، آن را با ديگر آثار شهر متفاوت مى‌كند.

دروازه هادريان

اين دروازه‌ى زيبا بخشى از تاريخ امپراتورى روم را در خود جاى داده است و قسمت‌هايى از آن هنوز حفظ شده است كه مى‌توان از آن ديدن كرد.

لوكس‌ترين هتل‌ها و فروشگاه‌هاى آنتاليا

آنتاليا براى يک سفر لاكچرى به تركيه بهترين مقصد است. هتل‌هاى باشكوه بسيارى در این شهر قرار دارد. مراكز خريد آنتالیا بهترين برندها را در خود جاى داده است. در قسمت‌هاى مختلف شهر مى‌توانيد فروشگاه‌هاى تک برند جهانى را ببينيد. اين مراكز لوكس قیمت‌هاى بسيار مناسبى نسبت به نمونه‌هاى مشابه كشورهاى ديگر دارد.

خريد در آنتاليا ترکیه

آنتاليا داراى چندين مركز خرید بزرگ است و علاوه بر آن بازارهاى هفتگى كه به صورت هفتگى برگزار مى‌شود. در بازارهاى هفتگى انواع مختلف اجناس محلى و تركى را مى‌توانيد خريدارى كنيد.

مراکز خرید در آنتاليا ترکیه

و اجناسی از قبیل كارهاى دستى و بومى تا كارهاى هنرى را می‌توان در این بازارها پیدا کرد. اوايل بهار و تعطيلات نوروز بهترين زمان براى سفر به اين شهر است.

فرهنگ مردم آنتاليا

مردم تركيه خونگرم و مهمان نواز هستند اما مردم آنتاليا با وجود نژادهاى مختلف و نسل‌هاى مختلف از مردم تركيه، کمی فرق دارند. با اين حال بسيار خوش برخورد و مهمان نواز هستند.

حمام تركى در آنتالیا ترکیه

يكى از جاذبه‌هاى آنتاليا وجود حمام‌هاى تركى است كه شباهت زيادى به حمام‌هاى ايرانى دارد. در كنار حمام‌هاى زيبا از انواع سوناها و ماساژورها مى‌توانيد استفاده كنيد.

حمام ترکی در آنتالیا

لذيذترين غذاهاى تركيه

هركسى كه به تركيه سفر مى‌كند مى‌داند كه تركيه بهترين غذاها را دارد و غذاهايى كه در رستوران‌هاى اين شهر سرو مى‌شود، با ذائقه ايرانى‌ها سازگار است.
انواع رستوران در اين شهر وجود دارد كه نسبت به بودجه خود مى‌توانيد غذا ميل كنيد. كباب تنورى، بورک و … از معروفترين غذاهاى اين شهر به حساب مى‌آيند.

هزينه سفر به آنتاليا

آنتاليا از ديگر شهرهاى تركيه به هيچ وجه ارزان‌تر نيست و قيمت آن از همان ابتداى سفر و هزينه تورها مشخص است. اما نسبت به شهرهاى ساحلى ديگر دنيا با اين امكانات ارزان تر به شمار مى‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *