وبلاگ

معرفی اپليكيشن هاى كاربردى در استانبول

5/5 - (1 امتیاز)

ما در اينجا قصد داریم تعدادى از اپليكيشن های کاربردی كه در استانبول هستند و در سفر می توانید از آن ها استفاده کنید، را معرفى كنيم .

اپلیکیشن های مربوط به نقشه و مكان يابی

شما مى توانيد از گوگل مپ براى پيدا كردن مكان و مسير استفاده كنيد. اما توجه داشته باشيد كه اگر اينترنت نداشته باشيد، نميتوانيد از گوگل مپ استفاده كنيد.

شايد افرادى که به استانبول سفر مى كنند، از سيمكارت هاى اين كشور استفاده نكنند، و اينترنت نداشته باشند. ما در اينجا يک برنامه رايگان معرفى مى كنيم كه بدون پرداخت هزينه از آن استفاده كنيد.

اپلیکیشن Istanbul travel Guide by Ulmon

اين اپليكيشن هنگام اتصال به اينترنت از كاربردهاى بسيارى برخوردار است. ولى در صورت نبودن اينترنت، نقشه آن كار مى كند. شما فقط بايد مسير را انتخاب كرده تا روى نقشه موقعيت مكانى و مسير و مسافت را مشاهده كنيد. فقط به ياد داشته باشيد كه گوشى خود را به حالت پرواز نگذاريد. چون نقشه كار نمى كند. و اين نسخه مخصوص گوشى هاى اپل مى باشد .

اپلیکیشن های مربوط به حمل ونقل و مسيريابى

در مورد حمل و نقل نيز از گوگل مپ براى راهنمايى مى توان استفاده كرد. كه مسير درست را در اختيار مى گذارد. كه ما در اينجا چند اپليكشين بهتون معرفى مى كنيم. همه ى اپليكيشن هايى كه اينجا معرفى ميشوند، نياز به اينترنت دارد .

حمل و نقل در استانبول به سه قسمت تقسيم مى شود:

جاده ای : ماشین شخصی , تاکسی , اتوبوس و متروبوس

ریلی : مترو , تراموا

دریایی : کشتی ها و فری ها (کشتی های سریع که اکثر کشتی های شرکت “شهیر هاتلاری” از این نوعند.)

اپليكيشن هاى كاربردى در استانبول

اپليكيشن هاى كاربردى در استانبول

حمل و نقل جاده اى

در اين قسمت اتوبوس و متروبوس حمل و نقل جاده اى را انجام مى دهند. و دو اپليكشن وجود دارد: Mobiettو İstanbul Ulaşım كه اين اپليكشين را شهردارى ارائه مى دهد .

حمل و نقل ريلى

براى استفاده از مترو نياز است كه از نقشه استفاده كنيد. كه بسيار كمك مى كند. ٢ اپ را معرفى مى كنيم .

Metroİstanbul

اين اپليكيشن را شركت مترو طراحى كرده است. که از زمان حركت و براى يافتن ايستگاه ها مى توان از اين آپ استفاده كرد. و با استفاده از اين برنامه مى توانيد مبدا و مقصد را مشخص كنيد. و نيز اين برنامه نزديکترين ايستگاه به شما را نشان مى دهد.

حمل و نقل دريايى

براى اين قسمت چند اپليكيشن برايتان معرفى مى كنيم. كه زمان حركت كشتى ها را به شما نشان مى دهد. و مى توانيد از ساعت حركت اين كشتى ها باخبر شويد.

نكته مهم، مردم استانبول براى رفت و آمد به جزاير به دليل ترافيک سنگين اين شهر از كشتى ها براى رفت و آمد استفاده مى كنند .

şehir Hatları

يكى از خطوط دريايى مى باشد. كه كشتى هاى بسيار مدرنى دارد. و هزينش يكم بالاتر مى باشد. اين اپليكيشن اطلاعاتى در مورد تورها را نيز ارائه مى كند .‏

Deniz Otobüsü

با اين اپليكيشن مى توانيد از مکان اسكله ها و زمان هاى حركت كشتى ها باخبر شويد. فقط كافى است كه مبد و مقصد را قيد كنيد. در اين حالت كل اطلاعات براى شما نشان داده مى شود.

Deniz Seferleri

اين اپليكيشن همانند اپليكيشن بالا اطلاعاتی در اختيار شما مى گذارد .

Agoda

شما مى توانيد با اين برنامه هتل مورد نظر خود را پيدا كنيد. مى توانيد از اين اپليكيشن بهترين هتل ها را پيدا كنيد. و براحتى در مكان و جاى مناسب با قيمتهاى دلخواه خود هتل مورد نظر را بيابيد.

اپليكيشن هاى كاربردى در استانبول - اپلیکیشن Agoda

اپليكيشن هاى كاربردى در استانبول – اپلیکیشن Agoda

Food spotting

در اين برنامه شما مى توانيد از غذاها و رستوران های موجود در منطقه ای که هستید، اطلاعات كسب كنيد. و همچنين غذاها با تصوير نشان داده مى شود. و همچنين از انتقادات و نظرات ساير افراد باخبر مى شويد. و هر غذا صفحه مخصوص به خود را دارد. كه نظرات افراد ثبت مى شود .

MAPS.ME

اين برنامه به شما كمك مى كند تا نزديكترين مسيرهاى هتل ها ،دستگاه هاى خودپرداز ،پمپ بنزين ها و غيره را به شما نشان دهد. و همچنين بهترين مسيرهاى پياده روى يا رانندگى را در اختيار شما مى گذارد.

Cool Cousin

يكى ديگر از برنامه های جديدی است كه با وارد كردن شهر مورد نظر اطلاعاتى در مورد شهر به شما ارائه مى دهد. براى مثال اگر قصد بازديد از يک شهر را داريد، اين برنامه غذاهاى محلى و انتخاب مكان هاى مناسب براى شما در اختيار مى گذارد. و اين برنامه مى تواند راهنماي خوبى در مورد شهر يا منطقه به شما كمك كند. در حال حاضر این نرم افزار بر روی سیستم عامل هایی مانند آی فون، اپل، و آی پاد لمسی قابل نصب است. توسعه دهندگان این برنامه تصمیم گرفته اند تا نسخه ی اندرویدی آن را نیز تهیه نمايند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *