وبلاگ

چگونگی و راه های رفت و آمد بين دو قسمت آسيايى و اروپايى استانبول

Rate this post

رفت و آمد بین دو قسمت آسیایی و اروپایی استانبول مهم است زیرا ، يكى از شگفتى هايى كه شهر زيباى استانبول دارد، قرار گرفتن آن در بين قاره اروپا و آسيا است.

علاوه بر فرهنگ و تاريخ جاذبه هاى زيادى که دارد، استانبول به دليل قرار گرفتن در دو قاره اروپا و آسيا مسافران زيادى به اين شهر سفر مى كنند. تا بتوانند تلفيق دو قاره را در يک شهر ببينند. و يک تجربه عالى داشته باشند. سوار بر قايق شوند از قاره اى به قاره ديگر بروند.

رفت و آمد بین دو قسمت آسیایی و اروپایی استانبول

رفت و آمد بین دو قسمت آسیایی و اروپایی استانبول

رفت و آمد بين دو قسمت آسيايى و اروپايى استانبول

در نگاه اول شايد اين كار سخت به نظر برسد. که بين دو قسمت اروپايى و آسيايى رفت و آمد كنيد. ولى بايد گفت كه سخت در اشتباهيد. راه هاى زيادى براى جا به جایی بین اين دو منطقه وجود دارد. افراد مى توانند راه هاى مختلفى براى رفتن به اين مناطق انتخاب كنند. راه هاى انتخابى عبارتند از:

كشتى

اين دو بخش به وسيله تنگه بسفر از هم جدا مى شوند. و طى كردن اين مسير با كشتى بسيار لذت بخش است. براى اين كار اسكله هاى زيادى وجود دارد. كاديكوى و اسكودار دو اسكله معروف هستند. که در قسمت آسيايى قرار دارند. و اسكله هاى بشيكتاش ،كاباتاش و امينونو در قسمت اروپايى وجود دارند. و كشتى ها در بين اين منطقه رفت و آمد مى كنند. مسير سلطان احمد و تكسيم پر رفت و آمدترين مسير ها هستند. كه مى توانيد استفاده كنيد .

رفت و آمد بین دو قسمت آسیایی و اروپایی استانبول

رفت و آمد بین دو قسمت آسیایی و اروپایی استانبول

مسير سلطان احمد : براى استفاده از اين مسير بايد خود را به خط T1ترامواى باجيلار به كاباتاش برسانید. بعد از آنجا با كشتى كاديكوى به دو قاره آسيا و اروپا رفت و آمد كنيد .

مسير تكسيم : از ديگر راه هاى رفت و آمد به اين دو قسمت آسیایی و اروپایی استانبول ، مسير تكسيم است. اول بايد سوار مينى بوس هاى زرد رنگ كه به دلموش شناخته مى شوند، شده و بعد از آن سوار كشتى كاديكوى – بشيكتاش شويد.

متروبوس استانبول

در رفت و آمد بين دو قسمت اروپايى و آسيايى استانبول مى توانيد از متروبوس استفاده كنيد. متروبوس فعاليت خود را از سال ٢٠٠٧ آغاز كرده است. بيشتر گردشگران دوست دارند تا با مترو بوس بین منطقه اوراسيا رفت و آمد كنند.

متروبوس استانبول بانام Z٣٤ نيز در بين مردم شناخته شده است. ايستگاه هايى كه متروبوس ها در آن حركت مى كنند، زنجيرليكوى -كاديكوى نام دارند. متروبوس ها ٢٤ساعت درحال فعاليت هستند .

هزينه رفت و آمد بين دو قسمت آسيايى و اروپايى استانبول

در هر سفرى هزينه هاى رفت و آمد بسيار مهم هستند. زيرا هزينه ها براى مسافران بسيار اهميت دارند. و هزينه رفت و آمد در بين این مناطق زياد گران نيست. گردشگران مى توانند به صورت اقتصادى رفت و آمد كنند.

قيمت بلیط ها بين ١.٢٥لير تا حداكثر ٥لير تركيه مى باشد. اين قيمت ها با توجه به مسير ايستگاهى كه مسافران سوار مى شوند يا نوع بليطى كه خريدارى مى كنند، بستگى دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *