وبلاگ

معرفی سواحل تركيه

Rate this post

ترکیه يكى از كشورهاى آسیایی اروپایی محسوب می شود که شهرهای ساحلی بسیاری دارد. و لقب سرزمين بهشت را به خود اختصاص داده است. با وجود درياهاى بكر مورد توجه جهانيان قرار گرفته است. تنوع سواحل ترکیه بسيار زياد است. این کشور به دلیل سرمایه‌گذاری بسیار زیاد در زمینه جذب توریست، توانست موفق در سرتاسر جهان باشد. هم اکنون گردشگران زیادی از تمام نقاط دنيا به اين كشور سفر مى كنند.

فتحيه

فتحیه دارای مناظرى بی‌نظیر، طبیعتی بکر و زیبا، امکانات بسیار پیشرفته است. خليج كاباك باشکوه ترين و جذابترين سواحل ماسه‌ای است. وجود جنگل هايى از درختان انبوه و سواحلى با درياى زلال ، كه همگى بسيار جذاب هستند. بهترین مکان برای چتربازی و ورزش‌های آبی است. با طى نمودن ديواره هاى صخره اى و رسيدن به آبشار آلادره كه لذتی بسيار عالى را تجربه مى کنید.

كمر

قدمت اين شهر تاريخى به ٧٠٠سال قبل از ميلاد مسیح بر مى گردد. و ساحل فاسليس يكى از زيباترين ساحل هاى شهر تركيه است. كه در اطراف پارک ملى اليمپوس قرار دارد. كمر مانند جواهری در سواحل دریای مدیترانه به چشم مى خورد. اين ساحل بين درختان كاج قرار دارد. سواحل کمر اکثر‌ا از سنگریزه‌ها و صخره‌ها تشکیل شده است. در اين منطقه ٣خليج بندر شمالى و بندر جنوبى و مركزى براى تفريح وجود دارد.

سواحل ترکیه

سواحل ترکیه

بدروم

بدروم شهری زيبا با سواحل چشم نواز و امکانات تفریحی متعدد است. که یک مكان بسیار پرطرفدار در ترکیه برای فصل های بهار و تابستان به حساب می آيد. اين خليج براحتى قابل دسترسى مى باشد. اين خليج در ميان زيباترين سواحل پنهان تركيه واقع است. تعطیلات و سرگرمی‌های جزیره‌ی بدروم معروف است.

اين منطقه تمام امكانات رفاهى و تفريحى را دارد. و تعداد زيادى از اقامتگاه‌ها و هتل‌ها برای اقامت گردشگران وجود دارد. شما مى توانيد در درياهاى پرموج لذت شنا را در طبيعتى بكر و در ميان درختان انبوه داشته باشيد. كسانيكه به پياده روى علاقمند هستند، مى توانند در جاده ليكيا پياده روى كرده و لذت ببرند. و اين منطقه داراى دوربين هاى حرارتى است. به منظور جلوگيرى از روشن كردن آتيش، چون در اين منطقه ممنوع است .

كالكان

کالکان شهر باستانى با ارزشی است. كه داراى مساحتى ١٨كيلومترى كه يكى از طولانى ترين ساحل مديترانه شناخته شده است. براى رفتن به اين شهر مى توانيد از شهر فتحيه به راحتى برويد. اين سواحل به عنوان بخش ويژه حفاظت از محيط زيست اعلام شده است. لاكپشت ها در این ساحل تخم گذارى مى كنند. كه وارد شدن به ساحل و روشن كردن چراغ در كنار لاكپشت ها ممنوع است .

سواحل ترکیه ساحل کالکان

سواحل ترکیه ساحل کالکان

آنتاليا پلاژ كاپوتاش

پلاژ مشهور کاپوتاش واقع در شهر آنتالیا، با رنگ آبی زیبای دریایش روزانه كه طرفداران زيادى در بين گردشگران دارد. اين ساحل احاطه شده از صخره هاى كاپوتاش و در كنار جاده قرار گرفته است. كه بايد با طى كردن ١٨٧پله پايين مى رود. و با وجود مشكلات گردشگران زيادى به اين منطقه سفر مى كنند، رنگ دریای این پلاژ که از رنگ آبی به سبز متغیر است. با طبیعتی بكر و هواى خنك، یکی از زیباترین پلاژهای جهان به حساب مى آيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *