وبلاگ

كاخ بيلربى استانبول

Rate this post

كاخ بيلربى يكى از باشكوه ترين قصر هاى عثمانى مى باشد. و يكى از كاخ هاى باستانى شهر استانبول است. كاخ بيلربى در نزديكى تنگه بسفر قرار دارد. و نماى زيبايى از تنگه بسفر دارد. اين كاخ در سال ١٨٦١تا١٨٦٥ساخته شده است. و به سبك امپراتورى دومى طراحى شده است.

کاخ بیلربی و تنگه بسفر

کاخ بیلربی و تنگه بسفر

معماری و طراحی کاخ بیلربی

اين كاخ در قرن نوزدهم در منطقه آسيايى در محله اسكودار به دست سلطان عبدالعزيز ساخته شده است. اين كاخ سازه ى بسيار زيبايى دارد. و تزيين با گل منگوليا كه جلوه خاصى به كاخ داده است. اين كاخ از ظاهر خيلى زيبا و جذابى برخوردار است.

نمای داخلی کاخ بیلربی

نمای داخلی کاخ بیلربی

بيرون و داخل كاخ بیلربی دكورهايى وجود دارد. كه بسيار خيره كننده هستند. نماى بيرون كاخ از سنگ هاى مرمر سفيد تزيين شده است. در طراحى اين كاخ سبك هاى شرقى و تركى و غربى تركيب شده است. سقف اين كاخ از نى حصيرى مصرى است که براى ساخت عايق صدا می باشد.

كاخ بيلربى قبل از اينكه محل اقامت پادشاهان عثمانى باشد، مکانى براى تفريح و استراحت هاى مسافران خارجى بود. به همين دليل در ساخت اين كاخ بسيار قابل اهميت بوده است. تزيينات بى نظير غربى براى طراحى اين كاخ به كار رفته.

داخل اين كاخ از لوستر هاى بزرگ و گلدان هاى بزرگ چينى استفاده شده است. كه نماى زيبايى به فضای كاخ داده است. كه تمام لوستر ها و كريستال موجود در كاخ از كشور فرانسه آورده شده است .

موزه کاخ بیلربی

كاخ بيلربى به عنوان يكى از آثار تاريخى با ارزش، امروزه به موزه تبديل شده است. موزه زيبا با باغ هاى دل انگيز و معمارى و طراحى جذاب و خاصى دارد. و اثرهاى با ارزش و تماشايى در داخل موزه قرار دارد. این کاخ داراى اتاق ها با ويو و طراحى زيبا است. و قسمت ميزبانى از مهمانان ، حوض و فواره دارد. این اتاق از محبوبترين اتاق ها محسوب مى شود و منظره ايى خيره كننده دارد. كه ببينده را به وجد مى آورد .

فواره داخل کاخ بیلربی

فواره داخل کاخ بیلربی

يكى از اشخاص معروفى كه در اين كاخ اقامت داشت، سلطان عبدالحميد دوم بود. وی به مدت شش سال و تا آخرين لحظه زندگى خود در اين كاخ زندگى كرد .
از دیگر اشخاص معروفى كه در اين كاخ اقامت داشتند مى توان به دوك و دوشيزه ويندزور و مادام اوژنى ملكه فرانسه اشاره کرد.

بازديد از اين كاخ از ساعت 9 صبح تا 4 عصر همه روزه به جز روزهاى دوشنبه و پنج شنبه امکان پذیر است. كه مى توانید از اين كاخ ديدن كنيد و لذت ببريد .
آدرس كاخ بيلر بى :استانبول محله اسكودار خيابان عبدالله آقا واقع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *