وبلاگ

دومين مسير طولانى دوچرخه سوارى جهان در قونيه

Rate this post

رئيس فدراسيون دوچرخه سوارى تركيه بيان داشت كه قونيه با داشتن ٥٥٠كيلومتر مسير مخصوص جهت دوچرخه سوارى دومين شهر جهان است كه داراى چنين مسير طولانى براى اين ورزش است.

ارول كوچك باكرجى رئيس فدراسيون كشور تركيه، در اظهارات خود به خبرگزارى آناتولى اعلام كرد، مصادف با سوم ژوئن روز جهانى دوچرخه سوارى، این مسیر افتتاح شد.

ورزش دوچرخه سواری از ساليان دور مورد استقبال مردم تركيه بوده است. و شهر قونيه پس از نيويورك دومين مسير طولانيه مخصوص را براى دوچرخه سوارى در جهان در اختيار دارد .

وى اشاره كرد كه توجه خاص و روزافزون مردم تركيه به اين ورزش بيش از پيش ادامه دارد. اين ورزش باعث شور و نشاط و سلامتى و بهبود وضع جسمانى مردم ميشود و اين رشته ورزشى براى سن مشخصى نبوده و نياز به توانايى جسمانى بسيار بالايى ندارد.

ورزش دوچرخه سواری و سلامتی

حفظ سلامت جسم و روح بسیار مهم می باشد. ورزش کردن در کنار تغذیه سالم ، می تواند به حفظ سلامت بدن شما کمک کند. مسلما بدنی که سلامتی داشته باشد، سلامت روح هم دارد.

ورزش کردن هم بر جشم و هم روح انسان تاثیر میگذارد. یکی از ورزش های بسیار مفید و مفرح، دوچرخه سواری می باشد. دوچرخه سواری می تواند در مسیر صاف و هموار باشد. و یا دوچرخه سواری کوهستان و یا در مسیر پر پیچ و خم جنگلی باشد.

به همین دلیل مسیرهای ویژه ای برای دوچرخه سواری در شهرها و مناطق مختلف در نظر گرفته شده تا شهروندان بتوانند. از آن ها استفاده کنند. همچنین دوچرخه سواری بر کاهش آلودگی هوا نیز تاثیر دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *