وبلاگ

چگونگی وصل کردن آب، برق و گاز خانه و نحوه پرداخت قبوض

Rate this post

ایرانیان زیادی هستند که تمایل به زندگی و اقامت در ترکیه را دارند. و خواستار اخذ کارت اقامت ترکیه هستند. برای اقامت و زندگی در ترکیه اطلاعات پایه ای در مورد نحوه اقامت، نحوه اجاره منزل، افتتاح حساب و سایر امور مربوط به زندگی در ترکیه را نیاز است بدانید.

مقالاتی در صفحه زندگی در ترکیه سایت موسسه بین المللی گلوبال کادرو در خصوص تمام این نکات وجود دارد. که می توانید به این صفحه مراجعه کرده و از این مقالات استفاده کنید. برای خواندن کلیک کنید.

در این مقاله قصد داریم در خصوص کارهای لازم بعد از اجاره منزل مانند پرداخت قبوض را توضیح دهیم.

قبض آب، برق و گاز

طبق قانون ترکیه، کلیه قبض های آب، برق و گاز خانه باید به نام مستاجر انتقال پیدا کند. برای به نام زدن قبوض به کارت اقامت نیاز دارید. در صورتیکه هنوز اقامت نگرفته اید، قبض ها را به نام کفیل ترک که خانه را نیز از طریق وی اجاره کرده اید، می زنید. سپس پس از اخذ کارت اقامت، می توانید به نام خودتان بزنید.
انتقال قبوض شامل هزینه می باشد که از حدود 140 لیر برای قبوض آب و برق و برای گاز حدود 400 لیر می باشد.

بعد از اتمام مدت اجاره، به ادارات مربوطه مراجعه کرده و نسبت به ابطال قبوض اقدام می نمایید. در صورت عدم بدهی، مبالغ فوق به شما برگردانده می شود.
اگر منزلی که اجاره می کنید، به صورت مجتمع و برج باشد، به دلیل وجود سیستم مرکزی آب و گاز در این مجتمع ها، نیازی به انتقال قبوض نمی باشد. و تنها قبض برق به نام مستاجر می باشد.

نحوه پرداخت قبوض

برای پرداخت قبوض راه های متفاوتی وجود دارد. که چند مورد آن را ذکر می کنیم.

1- اولین روش، مراجعه به مراکز دریافت و پرداخت قبوض می باشد. که به صورت حضوری مراجعه کرده و قبوض خود را پرداخت می نمایید.

2- اگر حساب بانکی در بانک زراعت دارید، می توانید از طریق موبایل بانک زراعت، به قسمت پرداخت قبوض رفته و قبض های خود را پرداخت نمایید. برای این کار باید در قسمت مربوط شماره قرارداد روی قبض را وارد نمایید و قبض را پرداخت کنید.

3- در این روش از طریق اینترنت بانک حساب خود و به صورت اینترنتی می توانید قبوض خود را پرداخت نمایید.

4- از طریق اپلیکیشن های مختلفی که برای شرکت های سیم کارت های ترک موجود می باشد، نیز می توانید قبض های خود را پرداخت نمایید.

4- همچنین می توانید به بانک مراجعه کرده و درخواست پرداخت قبوض به صورت اتوماتیک را بدهید. تا هر ماه پرداخت قبوض در تاریخ مشخصی از طریق حساب بانکی انجام شود.

موسسه بین المللی گلوبال کادرو، راهنمای ایرانیان در استانبول و ترکیه می باشد. و همواره سعی در پاسخگویی به نیازها و سوالات هموطنان کرده است. هموطنان می توانند با مطالعه مقالات موجود در سایت گلوبال کادرو، ابتدایی ترین تا تخصصی ترین اطلاعات در خصوص کار و زندگی در ترکیه را به دست آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *