وبلاگ

قوانين مربوط به تولد فرزند در تركيه

Rate this post

تولد فرزند در ترکیه برای اتباع خارجی بسیار راحت می باشد. در واقع می توان گفت در کشور ترکیه هیچ گونه محدودیتی برای تولد فرزند وجود ندارد. هزینه تولد فرزند در ترکیه در بیمارستان های دولتی و خصوصی و همچنین نوع زایمان (طبیعی يا سزارین) با هم بسیار متفاوت می باشد.

هزينه تولد نوزاد در ترکیه

می توان گفت به طور متوسط هزینه زایمان در بیمارستان های دولتی ترکیه برای اتباع خارجی که اقامت ترکیه را ندارند، از ٣٠٠٠هزار لیر برای زایمان های طبیعی شروع می شود. این در حالی است که برای عمل سزارین به طور متوسط این هزینه از ٥٠٠٠لیر آغاز می شود.

هزينه تولد نوزاد در ترکیه و در بیمارستان های خصوصی ويژه در برخی از موارد ١٠تا١٤هزار لیر هم می رسد.

تولد فرزند در ترکیه

تولد فرزند در ترکیه

در كشور تركيه براى اتباع خارجى كه با اجازه كار از بيمه دولت بهره مند هستند، امكان استفاده از بيمه زايمان و باردارى وجود دارد.

این بیمه ها نه تنها هزینه های زایمان در ترکیه بلکه سایر موارد جراحی را پرداخت مى كنند.

افرادى كه از بيمه سلامت SSK برخوردارند، زايمان طبيعى در بيمارستان هاى دولتى برایشان رايگان است. در غير اين صورت هيچ شركت بيمه ای خدمات زايمان و باردارى براى اتباع خارجى ارائه نمى دهند.

بايد توجه داشته باشید که حداقل ٩ماه قبل از زایمان باید اقدام به دریافت بيمه درمانى (اتباع خارجى )كنيد.

تابعيت نوزاد متولد شده در تركيه

از مزایای زایمان در ترکیه در صورتی که یکی والدین شهروندی ترکیه داشته باشد، حتی در صورتی که پدر تبعه خارجی و مادر تبعه ترک باشد، امكان پذير است. که نوزاد نیز از بدو تولد تابعیت ترکیه را اخذ کند.

تولد فرزند در ترکیه

تولد فرزند در ترکیه

در صورتی که هر دو والدین از اتباع خارجى باشند، فقط محل تولد کودک کشور ترکیه خواهد بود. این در حالی است که در کشورهایی مثل کانادا، آمریکا نوزادان متولد شده در خاک این دو کشور تابعيت آنها را مى گيرند. در تركيه بعد از تولد نوزاد بايد اقدام به اخذ اقامت به صورت جداگانه براى نوزاد كنند.

مدارک لازم براى ثبت تولد فرزند در تركيه

در صورتی که تابعيت ترکیه را نداشته باشيد، و یا دارای دو تابعیت باشید. زمانی که نوزاد متولد شد، به شما توصیه می شود که در سفارت یا کنسولگری کشور خودتان نسبت به ثبت تولد کودک خود اقدام کنید.

این کار براى اين است كه شما بتوانید گواهی تولد از کشور خودتان را نیز داشته باشید. البته لازم به ذکر است که قبل از مراجعه به سفارت کشور خودتان، بعد از زایمان در کشور ترکیه ابتدا نسبت به ثبت تولد نوزاد خود در ثبت احوال ترکیه کارهای لازم را انجام دهید. براى اين كار يک ماه فرصت داريد.

سند ازدواج والدين ،ارائه كارت اقامت والدين ، پرداخت هزينه هاى ثبت نام ، فرم درخواست اقامت نوزاد در تركيه ، دریافت گواهی تولد کودک از ثبت احوال ترکیه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *