وبلاگ

استانبول گردى آشنایی با محله بومونتى و كورتولوش

Rate this post

محله بومونتى و كورتولوش در گذشته بين گردشگران شناخته نشده بود. و مكانى براى سكونت مردم محلى بود. اما پس از تبديل كارخانه اى قديمى به يک مجموعه تجارى به نام بومونتیادا، همه چيز تغيير يافت. و امروزه گردشگران زيادى به اين مكان مراجعه مى كنند. اگر شماهم مى خواهيد با اين محله آشنا شويد همراه ما باشيد .

کارخانه قدیمی در محله بومونتى و كورتولوش

کارخانه قدیمی در محله بومونتى و كورتولوش

رستوران ها در محله بومونتى و كورتولوش

در اين دو محله رستوران هاى خوبى وجود دارد. كه گزينه خوبى براى سرو غذا مى باشند.

رستوران kilimanjaro بسيار شيک و عالى كه در محله بومونتى قرار دارد. و غذاهاى خود را با مواد اوليه محلى ارائه مى دهد. و بهترين غذاهاى مديترانه اى را در اختيار مشتريان قرار مى دهد. منوهاى اين رستوران در طول فصل دوبار تغيير مى كند. و غذاهاى دريايى بسته به صيد فصل تغيير مى يابد .

رستوران Delimontiدر مجموعه بومونتیادا قرار دارد. و مكانى زيبا و شيک است. كه مى توانيد غذاهاى آناتولى را سفارش و نوش جان كنيد. علاوه بر غذاهاى لذيذ داراى دكورى زيبا نیز مى باشد .

اگر شما طرفدار غذاهاى خيابانى در استانبول هستيد، Cross fingersيكى از دكه هاى معروف غذاهاى خيابانى است. كه در انواع جشنواره ها شركت مى كند. و يك مغازه در اين محله دارد. كه غذاهاى لذيذ با كيفيت خيابانى را ارائه مى دهد.

بستنى در محله بومونتى و كورتولوش

اگر طرفدار بستنى هستيد، مى توانيد سرى بهDamla Dondurm در كورتولوش بزنيد. تا در یکی از بهترين بستنى فروشى های استانبول، نواع بستنى ها و دسرها را نوش جان كنيد .

بستنی فروشی داملا در محله بومونتى و كورتولوش

بستنی فروشی داملا در محله بومونتى و كورتولوش

کافه ها

كافه ها و رستوران های استانبول بخش اصلى در هر محله به حساب مى آيند. و تعداد رستوران ها و كافه هاى خوب بسيار است. ما در اينجا دو مورد را معرفى مى كنيم .

اگر در فصل تابستان يا خوش آب و هوا به اين محله برويد، مى توانيد سرى به كافه Kozmis coffee بزنيد. كه اين كافه از سال ٢٠١٥مشغول بكار شده است. و دكور بيرونى عالى دارد. و هميشه مملو از جمعيت مى باشد.

اين مكان بين افراد محلى بسيار پر طرفدار است. و مى توان در آن انواع نوشيدنى هاى مختلف را سفارش داد و ميل كرد.

كافه زيباى Marika داراى منوى متفاوت و متنوع است. كه مى توانيد در اين مكان انواع نوشيدنى هاى گرم و سرد و سالادهاى خوشمزه و ساندويج را سفارش دهيد. و نوش جان كنيد .

خريد در این محله ها

بهترين مكان براى خريد بازار فریکوی  Ferikoy است. اين بازار هر هفته روزهاى شنبه در بومونتى برگزار مى شود. و انواع مختلف اجناس در اين بازار مى توانيد تهيه و خريدارى كنيد. و قسمت هاى خوراكى اين بازار مواد ارگانيک دارد. و تمام مواد بصورت ارگانيک توليد مى شود. گردشگران خريد مايحتاج روزانه انجام نمى دهند. ولى مى توانند خريدهاى ديگرى از اين بازار بكنند .

بازار فریکوی در محله بومونتى و كورتولوش

بازار فریکوی در محله بومونتى و كورتولوش

تفریح و شبگردی در بومونتی

براى افرادى كه به موسيقى علاقمند هستند، و مى خواهند به يک مركز موسيقى سرى بزنند، Babylon bomonti بهترين مركز موسيقى است. كه در سال ٢٠١٥فعاليت خود را شروع كرده است. و برنامه هاى مختلفى اجرا مى كند.

داراى فضايى بزرگ و ظريفيتی حدود ٥٠٠نفر دارد. و يكى از بهترين مركز در محله است. و اين مركز يک فروشگاه نيز دارد. و كنسرت هاى متنوعى نيز برپا مى كند .

محلی براى دوستداران هنر

براى هنرمندان انتخاب هاى مختلفى وجود دارد. و شما مى توانيد سرى به فروشگاه ها و گالرى Leica بزنيد. كه در گذشته كارخانه اى براى توليد دوربين هاى آلمانى بود. و امروزه يكى از مهمترين گالرى هنرى در ارتباط با عكاسى است.

و اثرهاى زيبايى به فروش مى رسد. Altيک مركز هنرى مى باشد. كه به صورت دوره اى نمايشگاه هاى متنوع و نمايش هايى را برگزار مى كند.

همچنین موقعیت محله بومونتى و كورتولوش به گونه ای است که افرادی که قصد خرید ملک در ترکیه و اخذ پاسپورت ترکیه را دارند، این محله را جز انتخابات خود در نظر می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *