دسته بندی نشده

تفاوت مدیر و رئیس هیأت مدیره و مسئولیتهای مدیر در شرکتهای سهامی ترکیه

Rate this post

شرکت سهامی در ترکیه

شرکت های ثبت شده در کشور ترکیه دارای اعتبار بین المللی می باشند و همین موضوع باعث افزایش ثبت شرکت در ترکیه شده است. ثبت شرکت در کشور ترکیه انواع مختلفی دارد یکی از آن ها ثبت شرکت سهامی می باشد (البته ثبت شرکت سهامی در ترکیه عام و خاص ندارد)

انتخاب مدیر در شرکت سهامی هم می تواند از سهامداران باشد و هم می تواند خارج از افراد سهام دار باشد. شرکت می تواند بیش از یک مدیر داشته باشد. در زمان تنظیم امضای مدیر اگر به جای یک امضا چندین امضا تنظیم شود، دو حالت متصور می شویم اگر همه ی امضاها با هم و همزمان معتبر باشند( یعنی مدرک و سند امضا شده زمانی اعتبار دارد که شامل امضای همه مدیران باشد.) به این حالت متنفقا گوییم. و اگر هر امضا به تنهایی دارای اعتبار باشد، به این حالت منفردا می گویند.

هنگام تنظیم امضا مدیر( که یکی از معتبرترین اسناد شرکت می باشد) در شرکت های سهامی می توان ، مدت مدیریت را تعیین کرد( به عنوان مثال یک ساله، دو ساله و…) اما می توان زمان را نامحدود هم تعیین کرد. البته در شرکت های سهامی به دلیل برگزاری مجمع ها زمان برای مدیر تعیین می کنند.

تمامی ارگان ها، بانک ها و سازمان ها مدیر را به عنوان مسئول شرکت می شناسند و با سهامداران کاری ندارند.

برای اطلاع از همه قوانین و مصوبات اتاق بازرگانی ترکیه، لازم است تا با مشاوران و افراد خبره در زمینه ثبت شرکت ارتباط برقرار کنید و مشاوره های لازم را از آن ها بگیرید.

مشاوران ما در مؤسسه بین المللی گلوبال کادرو با شرکت های بسیاری که در کشور ترکیه ثبت کرده اند ، تجربه و اطلاعات لازم برای شروع یک کسب و کار مفید و راه اندازی شرکت را دارند و می توانند آن ها را در اختیار شما قرار بدهند. کافیست از طریق راه های ارتباطی گفته شده با ما تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *