وبلاگ

جزيره بيوک آدا استانبول

4.5/5 - (2 امتیاز)

جزیره بیوک آدا بزرگترين جزيره از جزایر پرنسس در استانبول است. كه در منطقه ى درياى مارمارا واقع است. و ٥كيلومتر مربع مساحت دارد.

در اين جزيره بناهاى مهمى وجود دارد. معمارى جذاب عثمانى ها و كليساهايى به سبك يونانى وجود دارد.

بعد از دوران عثمانى اين جزيره تبديل به محل تفريحات تابستانى براى يونانى ها و يهودى هاى ساكن استانبول شد.

اين جزيره يكى از مناطق توريستى و گردشگرى استانبول مى باشد.

در جزيره بیوک آدا عبور وسيله نقليه ماشين و موتور ممنوع است. و معمولا با دوچرخه و درشكه رفت و آمد و جابجايى انجام مى شود.

درشکه جزیره بیوک آدا

درشکه جزیره بیوک آدا

وقتى وارد اين جزيره زيبا مى شويد، از هواى دل انگيز و فرح بخش جزيره لذت مى بريد. شما شاهد بندر زيبا و ساختمانهاى قديمى خيلى شكيل،رستوران ها،كافه ها مى شويد.

در جزيره بیوک آدا افراد با دوچرخه و درشكه رفت و آمد مى كنند. در خيابان ها و كوچه هاى زيباى اين جزيره گربه ها و سگ هاى فراوانى دور شما مى چرخند.

موقع قدم زدن در اين كوچه ها خانه هايى از باغچه هاى پر از گل ها و گياهان كه بسيار زيبا جلوه مى دهند، مى بينيد. در اين جزيره سوار درشكه شويد. و كل جزيره را دور بزنيد، و از هواى بى نظير و پاك اين جزيره لذت ببريد.

جاذبه های جزیره بیوک آدا

جاهاى زيباى اين جزيره در يوجه تپه است. كه ارتفاع آن ٢٠٢متر است. كليساى يورگى در بالاى تپه قرار دارد. كه مسيرى شيب دار و طولانى دارد. و براى رفتن به كليسا يا بايد پياده برويد يا استفاده از درشكه به كليسا برسيد.

کلیسا جزیره بیوک آدا

کلیسا جزیره بیوک آدا

در سمت راست كليسا منزلگاه كشيشان قرار دارد. و در سمت چپ مى توانيد در رستوران هاى يوجه تپه و غذاهاى گوشتى و خوشمزه را امتحان كنيد.

در راه بازگشت شما از جنگل هاى پر از درختان كه پر از صداى پرندگان است، عبور می کنید. در مسير به بناى تاريخى مى رسيد . كه به عنوان بزرگترين خانه

چوبى دنيا شناخته شده است. اين خانه خالى از سكنه شده. كه اطراف آن قبر هايى است كه متعلق به كسانى است كه اين بنا را ساخته اند.

کلبه چوبی جزیره بیوک آدا

کلبه چوبی جزیره بیوک آدا

براى رفتن به اين جزيره شما مى توانيد از كاباتاش سوار كشتى بيوک آدا شويد. كه دو ساعت راه است. در مسیر با کشتی ميتوانيد از مسير لذت ببريد.

اين كشتى ها ٩صبح به سمت جزيره بيوک آدا حركت مى كنند. و آخرين سرويس برگشت از جزيره ٧عصر مى باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *