اقامت و تحصیل در ترکیه

شرایط اقامت کاری در ترکیه و داشتن اجازه کار و نحوه اخذ آن

Rate this post

کشور ترکیه به دلیل نزدیکی به ایران و شباهت فرهنگی ایران و ترکیه، همواره مورد توجه ایرانیانی که قصد مهاجرت به کشور دیگری دارند، بوده است.

مهاجرت به ترکیه می تواند به منظور زندگی، تحصیل و یا کار باشد.با هر منظور و هر قصدی که باشد نیاز به دریافت کارت اقامت و اجازه اقامت در کشور ترکیه می باشد.

نوع اقامت ها به ترتیب اقامت توریستی، اقامت تحصیلی و اقامت کاری می باشد.که هرکدام شرایطی دارند. و نحوه دریافت هرکدام متفاوت است.در خصوص اقامت توریستی در صفحه زندگی در ترکیه سایت گلوبال کادرو به طور مفصل توضیح داده شده است.

در این مقاله قصد داریم در مورد اقامت کاری ترکیه توضیح دهیم.

اقامت کاری و انواع آن

اگر بخواهید در ترکیه کار رسمی داشته باشید، باید اجازه کار این کشور را داشته باشید.اجازه کار در ترکیه به منزله اجازه اقامت هم می باشد. به همین دلیل به آن کارت اقامت کاری می گویند.

برای اجازه کار در ترکیه شخص نمی تواند اقدام کند. و باید شرکتی که قصد کار در آن را دارد، برای اجازه کار شخص اقدام کند.

اقدام برای دریافت اجازه کار در ترکیه، به دو صورت می باشد. اقدام از داخل و اقدام از خارج.

در اقدام از خارج، شخص در ایران است و درخواست اجازه کار را کارفرما توسط وزارت کار ترکیه ارسال می کند. شخص با ارائه مدارک کامل ترجمه رسمی در ترکیه شده به سفارت ترکیه در ایران منتظر جواب تاییدیه می ماند.

در اقدام از داخل، شخص ابتدا باید اقامت توریستی بگیرد و وارد ترکیه شود. بعد از گرفتن اجازه کار، اقامت توریستی خود را به اقامت کاری تبدیل می کند. البته باید گفت کارت اقامت توریستی ترکیه شخص حتما باید دارای اعتبار حداقل 6 ماهه باشد.

جهت مشاوره در زمینه های حقوقی و زندگی در ترکیه می توانید با کارشناسان مجرب در موسسه بین المللی گلوبال کادرو تماس گرفته. و با آن ها مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *