وبلاگ

مراکز تفریحی كودكان در استانبول

Rate this post

هنگامى كه به شهر استانبول فكر مى كنيم، جاهاى ديدنى و جاذبه هاى تاريخى و گردشگرى به ذهنمان مى رسد. و همچنين مراكز خريد استانبول براى خريد. استانبول يكى از بزرگترين شهرهاى كشور تركيه به حساب مى آيد كه سالانه گردشگران زيادى از سرتاسر جهان به آنجا سفر مى كنند. بايد بدانيد كه جاذبه ها و مكان ديدنى و تفريحى براى كودكان نیز در اين شهر وجود دارد. در اينجا به جاذبه های ديدنى كودكان در استانبول اشاره مى كنيم :آكواريوم ،دلفيناريوم و موزهاى هيجان انگيز.

آكواريم استانبول

آكواريوم استانبول یکی از تفریحات و اماکن دیدنی منحصر به فردیست كه داراى ٦٤مخرن و هزاران گونه از موجودات دريايى را در خود جاى داده است. نه تنها کودکان ، حتی خود شما هم از اندازه و بزرگی این آکواریوم متعجب خواهید شد. يک سفر ١.٢کیلومتری از دریای سیاه به اقیانوس.

دارای سینمای پنج بعدی با تکنولوژی صوتی و تصویری فوق العاده ، یک رستورانی با فضای حیرت انگیز، طراحى و شبيه سازى جنگلهايى همانند جنگل آمازون كه بسيار زيبا و ديدنى است .

مراکز تفریحی كودكان در استانبول - آکواریوم استانبول

مراکز تفریحی كودكان در استانبول – آکواریوم استانبول

موزه راحمى كوچ

موزه راحمى کوچ از دیگر جاذبه های ديدنى کودکان در استانبول است. که کودکان را به خود جذب کرده و طرفدار زيادى بين كودكان دارد. اين موزه از مجموعه اى از موتورهاى بخار ،قايق انومبيل ،لوكوموتيو و هواپيما تشكيل شده است. اين موزه در منطقه ى گولدن هورن واقع است. در این موزه كودكان می توانند در صندلی هواپیما بنشیند و سوار زیر دریایی شوند. و لذت ببرند .

مراکز تفریحی كودكان در استانبول - موزه راحمی کوچ

مراکز تفریحی كودكان در استانبول – موزه راحمی کوچ

شهربازی ويالند استانبول

ویالند یکی از بهترین شهربازی های استانبول و البته یکی از بهترین تفریحات كودكان در استانبول می باشد. شهربازی استانبول بسیار بزرگ و ديدنى است. داراى دستگاه هاى متنوعى مثل چرخ و فلک ،تونل هاى ماجراجويانه ،سينما ،ترن، رودخانه دیوانه، کینگ کنگ، تونل سافاری، جت اسکی و صدها بازی ديگر است. و سالن هاى نمايشى ،فروشگاه هاى خريد و رستوران كه مى توانيد يه روز عالى را در اين مكان سپرى كنيد.

موزه مينياترک استانبول

موزه مینیاترک یکی از تفریحات بسیار عالی استانبول به خصوص براى كودكان است. كه ماكتهاى بسيار زيبا از جاها و آثار مختلف كشور تركيه را در اين مكان مى توان ديد. موزه مینیاترک یکی از دیدنی ها و جاذبه هاییست که مى توان در استانبول ديد. حدود ١٢٠مورد ديدنى براى كودكان وجود دارد. محيط اين مكان مشابه گاليله اى در سرزمين لى لى پوت است. و جاذبه هاى ديدنى تركيه در اين مكان به چشم مى خورد .

و جالبترين قسمتهاى مينياترك استاديوم فوتبال است كه با انداختن سكه بازيكنان وارد زمين فوتبال مى شوند. تله كابين هايى كه روى تپه ها رفت و آمد مى كنند. و طراحى فرودگاه استانبول و هواپيماهاى در حال سرعت گرفتن.

مراکز تفریحی كودكان در استانبول - موزه مینیاترک استانبول

مراکز تفریحی كودكان در استانبول – موزه مینیاترک استانبول

موزه دريايى

اين موزه در سال ١٨٩٧در استانبول تاسيس شده است. كه اخیرا بازسازى شده. داخل اين موزه ديدنى هاى زيادى چون قايق هاى ماهگيرى ،تجهيزات كشتى دريايى ،مدل كشتى تاريخى و قطعات زنجيره اى بيزانس كه براى دفاع از ورود كشتى هاى دشمن در گلدن هورن استفاده مى شد، ديده مى شود .

هتل momcierge

هتل نوآورانه Momcierge توسط مادر و سفرنامه‌نویس ترکی تاسیس شد. و امکاناتی نظیر پرستاران کودک چندزبانه، تجهیزات اجاره‌ای برای نوزادان و بچه‌ها، ترنسفر فرودگاهی، راهنماهای تور خانوادگی و حتی عکاسانی برای خانواده‌هایی که به استانبول سفر می‌کنند، ارائه می‌کند.

مراکز تفریحی كودكان در استانبول

مراکز تفریحی كودكان در استانبول

شعار این هتل استراحت دادن به والدین است. و با بیش از ۵۰ هتل در استانبول و بدروم همکاری دارد. این هتل توانسته است به برخی از والدین کمک کند و به‌ آن‌ها آرامش دهند.

دلفيناريوم استانبول

دلفیناریوم استانبول مجموعه ای جذاب برای بازديد كودكان است. كه شما مى توانيد يك روز را به اين مكان اختصاص دهيد. يكى از بزرگترين دلفيناريوم در اروپا مى باشد. كه شما در اين مكان از نمايش دلفين ها و كارهاى بامره آن ها لذت مى بريد.

پارك گولحانه (پارک گلخانه)

پارک گولحانه استانبول یکی از زیباترین پارک‌های شهر استانوبل بوده. كه در منطقه ى پنينسولا قرار دارد. و همه روزه افراد زیادی از آن بازدید می‌کنند. تعداد مکان‌های تاریخی و دیدنی اطراف آن بسيار ديدنى است. پارک گلخانه استانبول يكى از قدیمی‌ترین و بزرگترین‌ پارک‌های استانبول است. كه اين پارك شامل حوضچه و استخرهاى زيبا و فضاى بسيار دنج و آرامى دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *