دسته بندی نشده

لیست مدارک یک شرکت در ترکیه، ارزش و اهمیت و مندرجات و کاربرد هرکدام

Rate this post

مدارک ثبت شرکت در ترکیه

سؤال بسیاری از هموطنان در مراجعه اولیه به مؤسسه ما در زمینه ثبت شرکت، مربوط به مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در ترکیه می باشد. بنابراین قصد داریم در این مقاله در مورد لیست مدارک لازم برای ثبت شرکت در ترکیه توضیح مختصر و مفیدی دهیم.

مدارک لازم ثبت شرکت در ترکیه، شامل ابتدایی ترین مدارک مانند پاسپورت و دو قطعه عکس می باشد.

روند ثبت شرکت:

اولین کاری که لازم است برای ثبت شرکت انجام دهید، تهیه دو نسخه ترجمه از پاسپورتتان و تأیید آن در نوتر می باشد.

یک نسخه آن در نوتر برای تنظیم وکالتنامه ای به نام مشاور مالی یا وکیل امر ثبت شرکت در ترکیه  می باشد. که طبق آن کارهای ثبت شرکت را انجام دهد، و نسخه ی دیگر آن را به مشاور مالی خود تحویل می دهید.

نکته بسیار مهمی که در زمینه ثبت شرکت در ترکیه وجود دارد، این است که برای انجام کارهای ثبت شرکتتان به یک مشاور مالی وکالت بدهید و نمی توانید برای ثبت شرکت خودتان شخصا اقدام کنید. زیرا در مسائل حقوقی و دادگاهی با مشکل مواجه خواهید شد. و طرح دعوی نمی توان کرد.

و فقط می توان دعوی تجاری مطرح کرد که به نتیجه رسیدن آن زمان زیادی خواهد برد. بنابراین اگر مشاور مالی نداشته باشید، در مسائل بعدی نمی توانید به دادگاه ها مراجعه کنید. بنابراین داشتن یک مشاور مالی برای ثبت شرکت لازم و ضروری می باشد.

شماره مالیاتی:

علاوه بر اینها لازم است که کد اقتصادی هم دریافت کنید. کد اقتصادی، کدی است که اصطلاحا به آن شماره مالیاتی هم می گویند. با این کد در کشور ترکیه شناخته می شوید.

شماره مالیاتی در تعقیب امور در دفترخانه اسناد رسمی و اداره مالیاتی لازم می شود. و باید در تمامی امور وکالتنامه ها، ثبت شرکت، امور مالیاتی و بانکی این کد  تعریف شود. گواهی امضاء نیز با استفاده از شماره مالیاتی تحقق می یابد.

در صورت عدم آشنایی به زبان ترکی استانبولی، با حضور یک مترجم رسمی این کارها انجام می شود که دستمزد این مترجم حدود سه برابر دستمزد مترجم های معمولی است.

همچنین مبلغی به عنوان حق امضاء به مترجم پرداخت می شود که هزینه را افزایش می دهد. جهت رهایی از چنین مخارجی با تفویض اختیار به مشاور مالی، ایشان همه این امور از قبیل ثبت شرکت، ثبت دفاتر رسمی، اخذ شماره مالیاتی و غیره را انجام میدهد.

جهت تأسیس شرکت با مسئولیت محدود و آنونیم(سهامی) دو نوع تأسیس متصور است:

شرکت های آنونیم در نوتر تأسیس می شوند و شرکت های با مسئولیت محدود در اتاق بازرگانی تأسیس می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت شرکت در ترکیه و انواع آن و راهکارهای قانونی راه اندازی و شروع کسب و کار در ترکیه، می توانید با مؤسسه بین المللی گلوبال کادرو تماس گرفته.  با مشاوران ما طرح موضوع کرده تا آن ها بتوانند شما را در جهت راه اندازی کسب و کارتان راهنمایی کنند.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه در “لیست مدارک یک شرکت در ترکیه، ارزش و اهمیت و مندرجات و کاربرد هرکدام

  1. علی دشتی گفت:

    سلام در خصوص کدمالیاتی سوال داشتم از خدمتتون .هزینش چطوریه؟و باید مشاور مالی شرکت این کدو برای ما بگیره؟

    1. کارشناس ارشد گفت:

      سلام با واتس اپ تماس بگیرید. 00905537124401

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *