وبلاگ

مشاهده اولین مورد کرونا در ترکیه

Rate this post

با توجه به شیوع ویروس کرونا از کشور چین و به دنبال آن انتشار آن در بیشتر کشورهای جهان و افزایش مبتلایان به این ویروس، کشور ترکیه مرزهای زمینی و هوایی خود را به کشورهایی که کرونا در آن دیده شده بود، بست.

همچنین در فرودگاه ها و مرزها با دقت و حساسیت بالا مسافران را چک کرده و از ورود افراد مشکوک جلوگیری کرده و از آن ها تست کرونا گرفته.

پیشگیری از ورود کرونا به ترکیه

از همان روزهای اولیه شیوع کرونا در چین، کشور ترکیه اقدام به ضد عفونی و پاکسازی مکان های عمومی سعی در پیشگیری از ورود کرونا در ترکیه داشت.

با شیوع بیشتر در سایر کشورها، حساسیت ها بالا رفت. وسایل حمل و نقل عمومی به صورت روزانه ضد عفونی شد. مواد ضد عفونی ، ماسک و دستکش در داروخانه ها و فروگاه ها زیاد شد.

ساخت کیت تشخیص کرونا توسط ترکیه

با گذشت چندین هفته از شیوع کرونا در سراسر دنیا، کشور ترکیه جز معدود کشورهایی بود که هیچگونه نمونه مثبتی از ویروس کرونا مشاهده نشد. البته موارد مشکوکی بود که پس از بررسی و تست مشخص شد تست کرونا آن ها منفی است.

از نظر کنترل در عدم ورود ویروس کرونا در ترکیه ، الگو جهانی برای سایر کشورها قرار گرفت و بسیاری از کشورها از ترکیه کمک گرفتند.

همچنین ترکیه قادر به ساخت کیت هایی شد که در عرض حداکثر 2 ساعت می تواند این ویروس را تشخیص دهد. در حالی که در سایر کشور این تست تقریبا یک الی دو روز زمان میبرد. و 26 کشور از جمله ایران خواهان ارسال کیت از ترکیه به کشورهایشان شدند که ترکیه با کمک به آن ها موافقت کرد.

مشاهده اولین مورد کرونا در ترکیه

با همه این تمهیدات و پیشگیری ها ، در زمانیکه اواخر دوره شیوع کرونا است و این ویروس به زودی از بین می رود ، در تاریخ 11 مارچ و روزهای آخر این ویروس، اولین مورد کرونا در ترکیه مشاهده شد. که یکی از شهروندان ترک که به اروپا سفر کرده بود.

این شخصی و تمامی افراد او در قرنطینه هستند تا شرایط آن ها بررسی شود و شیوع بیشتر آن جلوگیری شود.

همچنین مردم و شهروندان نیز مراقبت ها را بیشتر کردند تا جان خود و خانواده خود را در امان نگهدارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *