وبلاگ

سرآشپز بوراک ، آشپز معروف تركيه

4.7/5 - (166 امتیاز)

سرآشپز بوراک اوزدمیر (Burak Özdemir) آشپز ترکیه ای است. که با نام مستعار CZNBurak شناخته شده. و با تکنیک های آشپزی اش طرفداران بسیاری در شبکه های اجتماعی و اينستا پيدا كرده است.

بوراک اوزدمیر در سال ۱۹۹۴ درشهر يايلاداغى ،كه يكى از شهرهاى استان هاتاى است، متولد شد.

بوراک صاحب و سرآشپز بزرگترين رستوران (هاتاى مدنيتلرسوفراسى آكساراى)مى باشد.

سرآشپز بوراک

سرآشپز بوراک

رستوران معروف سرآشپز بوراک

اين رستوران معروف در شهر استانبول و در محله فاتيح قرار دارد . در این رستوران غذاهای متفاوت و متعددی سرو می شود، از غذاهای مدیترانه ای تا باربکیو و غذاهای ترکی و خاورمیانه ای.

این رستوران چنان مشهور است که باید از قبل برای ناهار یا شام ميز رزرو كنيد. همچنین سرآشپز بوراک غذاهای حلال خاص خود را نیز در رستورانش ارائه می دهد. این رستوران در سال ۲۰۱۷ به عنوان یکی از بهترین رستوران های استانبول انتخاب شد.

دليل محبوبيت بوراک ،دستورالعمل ها و طرز تهيه انواع غذاهاى تركی و لبنانى است. كه هميشه در فضاى مجازى به اشتراك مى گذارد. و طرفداران زيادى را جذب خود كرده است.

وى در طبخ انواع كباب هاى تركى و تهيه شيرينى كونفه با پنير زبانزد است .

با محبوبيت بوراک شخصيت هاى معروف بيشمارى مثل رجب اردوغان ،جم يلماز و بو اك اوزچيويت و …كه از افراد معروف و بازيگران تركيه هستند، به رستوران بوراک سر زده اند .

سرآشپز بوراک

سرآشپز بوراک

دلیل انتخاب لقب بوراک

نام آتليه نساجى پدر بوراک Cinzaroبود. و مسافران زيادی به آنجا مراجعه مى كردند. و در آنجا تلفظ نام بوراک براى آنها سخت بود .همين موجب شد كه بوراک ،مخفف كلمه Cinzaro يعنى CZN را به عنوان لقب خود برگزيند. تا مشتريان خارجى براحتى نام او را صدا بزنند.

ماجراجویی های آشپزی بوراک به دوران نوجوانی اش بر مى گردد. او کار خود را با کار در آشپزخانه در سن ۱۳ سالگی و در یک رستوران کوچک خانوادگی شروع كرد. او در سال ۲۰۰۹ به آکسارای نقل مکان کرد. و تصمیم گرفت که براى خود کسب و کارى راه اندازی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *