وبلاگ

بهترين دسرهای ترکیه به جز باقلوا در تركيه

3/5 - (1 امتیاز)

دسرهای ترکیه تنوع مختلفی دارند. غذاهاى تركيه بسيار جذاب و خوش رنگ و لعاب هستند. كه تمامى ذائقه ها را در بر مى گيرد. تمام كسانيكه به اين كشور زيبا سفر مى كنند، از غذاهاى آن لذت مى برند. و از لحاظ خوراكى و غذايى كشور تركيه همه پسند است.

يكى از كارهاى جذاب و لذت بخش در تركيه امتحان كردن انواع دسرهاى مختلف آن است. اين دسرهاى خوشمزه همراه با غذاهاى سنتى سرو مى شود. كه طعم هاى بى نظيرى دارند. ما در اينجا مى خواهيم دسرهاى خوشمزه اين كشور را معرفى كنيم.

لقمه (LOKMA)

در زبان تركى لكما همان لقمه خودمان است. يک مدل شيرينى به شكل گرد و توپى كه سرخ مى شود و بعد با شربت و دارچين طعم دار مى شود.

روى آن را با ميوه هاى خشک و پودر پسته تزيين مى كنند. در اكثر جاها به طور سنتى اين شيرينى را براى نذرى درست مى كنند. اگر جايى ديديد كسى لقمه پخش مى كند به صورت رایگان می باشد و شما هم می توانید بگیرید. اين دسر در بيشتر رستوران ها نیز همراه غذا سرو مى شود . مخصوصا در کنار غذهای دریایی این دسر سرو می شود.

شامبالى (Şambali)

شامبالى يكى ديگر از دسرهاى پر طرفدار تركيه است. كه در اكثر نقاط شهر يافت مى شود. سامبالى كه اصالتا يكى از خوراكى هاى دمشق است، امروزه به يكى از دسرهاى محبوب تركيه تبديل شده است. سامبالى به روش هاى مختلف به صورت ساندويج كه بمب انرژى است و با خامه و بادام زمينى سرو مى شود.

شامبالى دسر ترکی

شامبالى دسر ترکی

کادایف Kaymaklı kadayıf

یکی از دسرهای ترکیه بعد از باقلوا ترکی، که پرطرفدار می باشد، کادایف می باشد. اين دسر خوشمزه به صورت پودينگ است. كه با خامه سرو مى شود. اين دسر طعم شيرينی ندارد. ولى با اضافه شدن خامه شيرين مى شود. اين دسر معمولا در کنار شام سرو مى شود. بعد از سرو شام سنتى و سنگين اين دسر شيرين خاطره ای به يادماندنى برايتان رقم مى زند. فقط كافيست يكبار امتحان كنيد.

ماراش بستنى سنتى ترکیه یکی از دسرهای ترکیه

ماراش يكى از پرطرفدارترين بستنى های تركى است. كه از گذشته بسيار دور در ترکیه سرو مى شود. اين بستنى بسيار سخت درست مى شود. و از شكر ،شير بز و پودر اركيده وحشى تهيه مى شود.

در طعم هاى مختلف نيز مى توانيد این بستنی را تهيه كنيد. این بستنى فروشى ها در همه نقاط تركيه قرار دارند و بستنی فروش ها با لباس های جذاب و محلی و با خواندن آواز و حرکات جذاب بستنی را به فروش می رسانند.

ماراش بستنی ترکیه

ماراش بستنی ترکیه

پودينگ شير

اين پودينگ بسيار ساده و خوشمزه است. كه از آرد برنج ،شكر ،شير ،نارگيل و بادام تهيه مى شود. بيشتر فروشنده ها آن را با پودر پسته و خلال بادام تزيين مى كنند. اين دسر در همه جاى تركيه پيدا مى شود. و در رستوران ها بعد از غذا اين دسر سرو مى شود.

تاووک گوگسو یکی از دسرهای ترکیه

تاووک گوگسو يكى از اصلى ترين دسرهاى تركيه است. كه با مرغ درست مى شود. شايد تعجب برانگيز باشد كه چطور سينه مرغ به دسر تبديل مى شود.

تاووک گوگسو ترکیه

تاووک گوگسو ترکیه

اما چون گوشت اين قسمت بدون استخوان است با ساير مواد مخلوط مى شود و تبديل به دسر خوشمزه مى شود. با اينكه اين دسر با مرغ درست مى شود، اما اصلا طعم مرغ نمى دهد. و مانند پودينگ برنج نرم است. و از خوردن آن لذت خواهيد برد.

باميه

يكى از دسر هاى ترکیه باميه است. اين نوع دسر در شربت غلتانده مى شود. و همانند باميه ايرانى است. ولى در اندازه برزگتر و به شكل حلقه اى تهيه مى شود. این دسر در همه جاى تركيه به وفور پيدا مى شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *