وبلاگ

قوانين دارويى در تركيه

Rate this post

تركيه يكى از كشورهايى است كه در سال هاى گذشته در بخش سلامت و درمان بسيار پيشرفت كرده است. اين كشور تلاش كرده است تا خدمات بهترى از لحاظ دارويى و درمانى در اختيار عموم قرار دهد. و ارائه سرويس هاى درمانى تركيه با ايران متفاوت است.

قوانين انتقال دارو و مصرف آن نيز متفاوت است. پيشنهاد مى كنيم براى اطلاع از روندهاى دارويى درمانى در كشور تركيه ما را دنبال كنيد .

خدمات دارويى در تركيه

در تركيه در معاينه اوليه نسخه ارائه نمى شود. و بعد از آزمايش نسخه بصورت الكترونيک ارائه مى شود. در تركيه براى يك سرماخوردگى معمولى آنتى بيوتيک تجويز نمى شود. قبل از تجويز آنتى بيوتيک حتما بايد آزمايش خون بدهيد، تا كاملا مطمئن شوند كه شما به آنتى بيوتيک نياز داريد يا نه .

تاسیس داروخانه در ترکیه

براى دريافت مجوز داروخانه در تركيه حتما بايد مدرک داروسازى داشته باشيد. و تخصصتان داروسازى باشد. در غير اين صورت به شما مجوز تاسيس داروخانه در ترکیه نخواهند داد. و افرادى كه در داروخانه مشغول به فعاليتند، متخصص و كارشناسان داروسازى هستند .

قوانين دارويى در تركيه

قوانين دارويى در تركيه

در كشور تركيه در هر منطقه و محله اى داروخانه وجود دارد. و به راحتی می توانید به داروخانه دسترسی داشته باشید. داروخانه ها هر روز از ساعت ٩تا٧بعد از ظهر داير مى باشند به جز روزهاى شنبه و یکشنبه که بصورت شيفتى روزهاى تعطيل كار مى كنند. و همچنين شبانه هم بصورت نوبتى در هر محله داروخانه ها باز مى باشد .

هزینه دارو در ترکیه

اگر شما در كشور تركيه بيمه باشيد، براى دارو هزينه زيادى پرداخت نمى كنيد. و بعضى داروهاى مسكن و داروهاى سرماخوردگى را بيمه پوشش نمى دهد. و شما مى توانيد بدون نسخه آن ها را تهيه كنيد. ولى براى داروهاى آنتى بيوتيك و داروهاى اعصاب نياز به ارائه نسخه و شماره كيمليك بيمار داريد. چون به هيج وجه دارو بدون نسخه به شما داده نمى شود .

داشتن بيمه در تركيه به طور اختيارى نيست. چون شما زمان دريافت اقامت اين كشور نياز به بيمه داريد. كه بيمه درمانى به جز خدمات دارويى ،ويزيت،آزمايش و بسترى را نيز پوشش مى دهد .

دارو در ترکیه

دارو در ترکیه

ورود دارو به ترکیه

وارد كردن داروهاى اعصاب و مخدر و داروهاى افسردگى به داخل ترکیه ممنوع است. افرادى كه از اين داروها استفاده مى كنند بايد نسخه همراه داشته باشند.
داروهايى كه در كشور تركيه ممنوع مى باشد : مارى جوانا ،ترامادول ،آمبين،بنادريل ،ريتالين ،آمفتانين ،داروهاى داراى كدئين .داروهاى خواب آور.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *