وبلاگ

انواع نان ترکیه

3.5/5 - (12 امتیاز)

اگر به كشور تركيه سفر كرده ايد متوجه تنوع نان تركیه شده ايد. در كشور تركيه تنوع نان خيلى زياد است كه بسيار خوشمزه و خوش طعم هستند.

پخت نان در ترکیه

تركيه با توجه به اين كه كشور مسلمانى است، اهميت زيادى براى نان قايل است. در كشور تركيه در بين مردم نان از اهميت بالايى برخوردار است. و از دور ريختن نان اجتناب مى كنند. و يك نوع بى احترامى و كم شدن روزى به حساب مى آيد.

جالب است بدانيد كه نانواها در هنگام پخت نان با ذكر بسم الله شروع مى كنند.

اغلب نان ها داخل فر و روى سينى گرد فلزى به نان ساج پخته مى شود. و روش ديگر كه تنور سنتى است. و بيشتر در خانه ها و روستاها با چوب هيزم روشن مى كنند. و نان پخت مى شود.

 ساچ

ساچ

انواع نان در ترکیه

نان اك مك يكى از نان هاى صبحانه تركيه است. و نان هاى مختلف ديگر كه در شهرهاى مختلف تركيه و روستاها پخته می شود مانند نان هاى محلى و سنتى.

اک مک نان ترکیه

اک مک نان ترکیه

معروفترين نان تركيه پيده (Pide) است كه در ایام ماه رمضان در طعم هاى مختلف پخت مى شود. كه در بيشتر سفره هاى مردم تركيه ديده مى شود.

"پیده

نان پوآچا(Poğaca) نوعى نان مغزدار است كه در انواع مختلف پخته مى شود. كه سه لايه مى باشد.

"پوآچا

نان بازلمه (Bazlama)يكى ديگر از نان هاى تركيه است كه يك لايه گرد و زرد رنگ مانند فطير است. در تنور پخته مى شود.

بازلمه نان ترکیه

بازلمه نان ترکیه

بورك (Börek)يكى ديگر از نان هاى تركيه است. كه داخل آن را با اسفناج و پنير و گوشت و سبزيجات پر مى کنند. بسيار ترد و خوشمزه است. هم براى صبحانه هم در رستوران ها قبل غذا سرو مى شود.

بورک نان ترکیه

بورک نان ترکیه

نان آچما (açma)يك نوع نان ترکی است كه با ارده و گردو درست مى شود.

آچما نان ترکیه

آچما نان ترکیه

سیمیت معروف ترکیه

نان سيمت (Simit)يكى از معروفترين نان هاى اين كشور است كه بسيار خوشمزه و برشته به شكل پيچى با كنجد فراوان و بافت عالى كه با يك چاى بسيار دلچسب است.

در سطح شهر و در هرگوشه اى از خيابان سيميت چى ها به چشم مى خورند. سیمیت يكى از پر فروش ترين نان های ترکیه به شمار مى آيد.

سیمیت نان ترکیه

سیمیت نان ترکیه

نان يوفكا(Yufka)يكى ديگر از نان هاى تركيه است كه مانند لواش است ولى نازكتر و اين نان ماندگارى زيادى دارد. از پر طرفدار ترين نان ها به حساب مى آيد كه اين نان بيش از ١٣٠٠سال است كه در تركيه پخته و خورده مى شود.

یوفکا نان ترکیه

یوفکا نان ترکیه

نان گزلمه (Gözleme)ازجمله نان هاى معروف تركيه مى باشد كه مثل پنكيك پر مى شود. با غذاهاى معطر و شيرين كه به حالت رول شدهف سرو مى شود.
نان شويد كه با سبزى شويد درست مى شود نان تركيه كه شيرين و بافت نرمى دارد.

گزلمه نان ترکیه

گزلمه نان ترکیه

نان غلات مخلوط، يكى از نان هاى مناسب براى كسانى كه به تغذيه اهميت مى دهند.

نان هاى صبحانه، نان گندم كامل ،نان جو ،جو دوسر،نان ذرت،نان سبوس دار ،نان چاودار از ديگر نان هاى تركيه مى باشد. مصرف نان هاى سفيد و قهوه اى در تركيه به سرعت نسبت به سال هاى اخير در حال افزايش است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *