وبلاگ

هزینه های انرژی در ترکیه (قیمت سوخت)

Rate this post

خوشبختانه جایگاه های سوخت در ترکیه چه در داخل شهرها و چه در خارج شهرها بسیار فراوان هستند، و شما هیچوقت به دلیل سوخت گیری در هیچ جایگاهی در انتظار نخواهید ماند.

و در تمامی جایگاه ها تمامی انواع سوخت ارائه می گردد، چه خودرو شما دیزل باشد چه بنزین یا گاز سوز، با مراجعه به هر کدام از جایگاه های سوخت قادر به سوخت گیری هستید، قیمت سوخت در ترکیه گران است ولی تابع قیمت جهانی نفت می باشد.

در صورت ارزان تر شدن نفت قیمت سوخت هم کاهش می یابد و بلعکس، به دلیل سبک خودرو های داخل ترکیه، آنها بسیار کم مصرف هستند، بصورت میانگین قیمت دیزل و بنزین نزدیک به هم بوده و در حدود 5 لیر در هر لیترمی باشد که البته قیمت دیزل اندکی ارزان تر است.

انرژی

هزینه قبض آب برای دو نفر در ماه بین ۵۰ تا ۱۰۰ لیر می باشد که این مبلغ شامل آب آشامیدنی نمی شود.

هزینه برق برای دو نفر در تابستان بین ۷۰ تا ۱۲۰ لیر و زمستان ۹۰ تا ۱۵۰ لیر می باشد.

اما هزینه تقریبی گاز نسبت به سایر هزینه های انرژی بالاتر بوده در تابستان برای زندگی دو نفره جهت پخت و پز بین ۳۰ تا ۵۰ لیر و درزمستان برای گرمایش آب ومحیط خانه و پخت و پزمبلغی حدود ۱۵۰ تا ۴۰۰ لیراست.

هزینه اینترنت به طور متوسط از ایران بالاتر می باشد و البته سرعت آن نیز قابل مقایسه با ایران نیست.

برای مثال اینترنتی با سرعت ۸ مگابایت و حجم ۶۰ گیگابایت در ترکیه ماهانه مبلغی حدود ۶۰ تا ۸۰ لیر را در بر می گیرد.  البته در سالهای اخیر با ظهور شرکتهایی چون ملینیکوم اینترنت بسیار پرسرعت با نصف هزینه فوق نیز در ترکیه بوجود آمده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *