وبلاگ

روش هاى پرداخت قبوض در تركيه

1/5 - (2 امتیاز)

طبق قوانين كشور تركيه تمامى قبوض آب،برق و گاز خانه به نام مستاجر زده مى شود. و براى انتقال قبوض شما نياز به كارت اقامت يا كيمليك داريد. اگر شما اقامت كشور تركيه را نداريد، مى توانيد از طريق كسى كه خانه را براى شما اجاره كرده است به اين كار اقدام كنيد .

شما بعد از تمام شدن مدت زمان اجاره تان مى توانيد اقدام به باطل كردن قبض هاى خود كنيد.و هزينه اوليه داده شده براى انتقال قبض ها به شما بازگردانده مى شود .
اگر خانه اى كه اجاره مى كنيد در سيته يا برج باشد، كه همه سرويس هاى خدماتى مشترك باشد، نياز به انتقال قبوض نداريد.

نحوه ى پرداخت قبض در تركيه

راه هاى مختلف و آسانى براى پرداخت قبوض در ترکیه وجود دارد. يكى از روش هاى پرداخت قبوض از طريق شركت مرتبط (شرکت آب و برق و گاز) مى باشد. كه شما مى توانيد حضورى از طریق اين شركتها قبوض خود را پرداخت كنيد.

قبض در ترکیه

قبض در ترکیه

البته اين روش خسته كننده و زمان بر است. و اگر موقعيت مكانى اين شركت ها از محل سكونت شما دور باشد، بدترين روش پرداخت براى شما پرداخت حضورى است. پس مى توانيد از روش هاى ديگرى براى پرداخت قبوض اقدام كنيد.

پرداخت از مركز PTT

اين مركز در كل نقاط تركيه و در هر محله ای شعبه دارد. و دسترسى به اين مركز آسان است. كه اين مراكز در طول هفته همه روزه بجز شنبه و يكشنبه داير مى باشد. و از ساعت ٨:٣٠تا٥:٣٠ خدمات مى دهند. انواع مختلف قبوض را مى توان با مراجعه به يكى از دفاتر PTT پرداخت كرد. از آنجايى كه در نقاط مختلف تركيه شعبه دارد، در زمان صرفه جويى مى كنيد .

پرداخت از طريق حساب بانكى

شما با افتتاح حساب بانکی در تركيه، مى توانيد به آسانى اقدام به پرداخت قبض در ترکیه كنيد. كه با اينترنت بانك در زمان دلخواه قبوض خود را پرداخت كنيد. يا با نصب اپليكيشن بر روی تلفن همراه خود، به صورت خودكار قبض هاى شما در وقت معيين پرداخت شود .

پرداخت قبض در ترکیه

پرداخت قبض در ترکیه با حساب بانکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *