وبلاگ

معرفی فستيوال هاى استانبول

Rate this post

فستيوال هاى استانبول را از دست ندهید. فستیوال ها يكى از سرگرم كننده ترين و باشكوه ترين جشن هايى است، كه در هر كشور برگزار مى شود.

ما در اينجا مى خواهيم جذاب ترين فستيوال هاى استانبول را معرفی كنيم. اين فستيوال ها به صورت باشكوه در پايتخت فرهنگى و هنرى تركيه برگزار مى شوند.

بهترين فستيوال هاى استانبول

فستيوال هيديرلز

فستيوال هيديرلز، اگر به دنبال يك فستيوال واقعا هيجان انگيز است، بهترين گزينه است. يكى از بهترين جشن ها كه از فستيوال هاى برزيل چيزى كم ندارد. اين فستيوال در آغاز فصل بهار است و مردم به خيابان ها مى آيند. و تا نيمه هاى شب جشن می گیرند. اين فستيوال مشابه جشن چهارشنبه سورى ایران است.

فستيوال هاى استانبول

فستيوال هاى استانبول

فستيوال دوسالانه استانبول

حدود ٤٠سال است كه با فاصله زمانى دو ساله، جشنواره اى تحت عنوان هنر مدرن در استانبول بر پا مى شود. به همين دليل نامش دو سالانه است. و یکی از بهترین فستیوال های استانبول می باشد.

در اين فستيوال هنرمندان آثار خود را در اختيار عموم قرار مى دهند. و از آن ها رونمايى مى كنند. اگر طرفدار هنرهاى مدرن هستيد، مى توانيد در اين مراسم حضور داشته باشيد. تاريخ برگزارى اين فستيوال ها از اواسط سپتامبر تا اواسط نوامبر است.

فستيوال جاز استانبول

در بين ليست جذابترين فستيوال هاى استانبول ، فستيوال جاز سهم بزرگى دارد. در طول اين فستيوال شهر پر از موسيقى جاز است. اين موسيقى ميان مردم طرفداران زيادى دارد. در اين مراسم خواننده ها و نوازنده هاى معروفى شركت مى كنند. اين جشنواره از سال ١٩٨٤فعاليت خود را آغاز كرده است. و هرساله در ماه ژوئيه برگزار مى شود .

فستيوال هاى استانبول

فستيوال هاى استانبول

فستيوال خريد استانبول

معمولا همه ما تعريفى از بوتيک ها و مراكز خريد استانبول به گوشمان رسيده است. اگر اهل خريد هم نباشيد، بى اختيار به اين مراكز جذب مى شويد. و از خرید و فستیوال خرید در استانبول لذت می برید.

در اين روزها همه فروشگاه ها و برندها تخفيفات ويژه اى مى زنند. و همه مراكز خريد در استانبول تا آخر شب داير مى باشند. در اين زمان ها مى توانيد خريد ها و سوغاتى هاى خود را با قيمت پايين تهيه كنيد. و از برندهاى مطرح خريدارى كنيد. خيابان ها مملو از جمعيت و پخش موسيقى هاى زنده و نمايش هاى خيابانى است.

فستيوال كشتى شترها در استانبول

يكى از جذابترين فستيوال هاى استانبول ، فستيوال كشتى شترها مى باشد. كه حضور در آن بسيار هيجان انگيز است. و در فصل زمستان برگزار مى شود. در اين فستيوال ها رقص ها و آهنگ هاى محلى تركى و غذاهاى معروف تركيه را مى توانيد ببنيد و لذت ببريد .

فستيوال بين المللى اپراى استانبول

يكى از جديدترين جشنواره ها، فستيوال بين المللى اپراى استانبول است. كه در ماه هاى ژوئن برگزار مى شود. علاقمندان به اين موسيقى مى توانند در این فستیوال حضور داشته باشند.

و از اجراها لذت ببرند. اين فستيوال در مكان هاى تاريخى برپا مى شود. علاوه بر لذت بردن از موسيقى از جاذبه هاى تاريخى سالن اجرا نيز ديدن کنند و لذت ببرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *