وبلاگ

فيلم های مشهور در استانبول فيلمبردارى شده اند

Rate this post

استانبول يكى از كشورهايى است كه در دو قاره آسيا و اروپا قرار دارد. و يكى از بزرگترين شهرهاى توريستى جهان محسوب مى شود. كه داراى تنوع بافتى ،فرهنگى و رفتارى مختلفى است. شهرى كه مكان هاى دنج و كافه هاى متعددى دارد. شهرى كه جذابيت خاصى دارد. و شما مى توانيد اين شهر و مكان هاى گوناگونش را در فيلم هاى مشهور نیز ببينيد.

تماشاى فيلم های مشهور در استانبول

اگر قصد مسافرت به استانبول را داريد، ما در اينجا مى خواهيم چند فيلم كه در تاريخ سينما معروف هستند، را معرفى كنيم. شهرى كه براى اقامت و سفرهاى كوتاه مدت مناسب است. و مكان هاى بى نظيرى دارد. اين شهر به مكان مناسب براى ضبط فيلم ها تبدیل شده. اگر مى خواهيد با مناطق مختلف آشنا شويد، حتما به فيلم هاى زیر نگاهى بيندازيد .

از روسيه با عشق (١٩٦٣)

اين فيلم در سال ١٩٦٣ساخته شده است. و از دومين فيلم هاى جيمزباند است. كه علاقمندان زيادى دارد. فيلمى كه از تصاوير فرودگاه آتاتورك و پلان شون كانرى در آنجا شروع مى شود. و با يك صحنه عاشقانه ازهتلLavish ادامه مى یابد. كه در اين فيلم دنيل در نقش مشاور اتحاد جماهير شوروى بازى كرده است.
قسمتهايى از اين فيلم در بازار بزرگ استانبول ضبط شده است. و صحنه هايى از آن نیز در آب انبار باسيليكا كه یكى از مهم ترين جاذبه هاى گردشگرى استانبول به حساب مى آيد.

فيلم های مشهور در استانبول

فيلم های مشهور در استانبول

اسب چموش (١٩٩٩) از فيلم های مشهور در استانبول فیلمبرداری شده

اين فيلم در يكى از روستاهاى كنار درياى سياه ضبط شده است. فيلمى كه نشان دهنده زندگى در يك جامعه سنتى است. و در آن خواهرهایی كه اسير زندگى در اين جامعه هستند، تصميم به فرار مى گیرند. و موفق مى شوند. صحنه اى از آن هنگام عبور از تنگه بسفر فيلمبرادرى شده است. تنگه اى كه دو قاره آسيا و اروپا را از هم جدا مى كند .

عبور از پل ، صداى استانبول (٢٠٠٥)

اين فيلم مستند توسط معروفترين كارگردان بنام ، فاتح آكين ، ساخته شده است. اين فيلمساز دو نژادى كه هم آلمانى و هم تركيه اى است، اين فيلم در ارتباط با نوازندگان خيابانى استانبول است. که استعدادهاى زيادى دارند. كه در اين فيلم فضاهاى شهرى و محله ها را مى توانيد ببينيد. و با گونه هاى مختلف موسيقى در اين شهر آشنا شويد. موسيقى از كردى گرفته تا تركى براى آشنا شدن با استانبول حتما اين فيلم پيشنهاد مى شود.

LImmortelle

اين فيلم فرانسوى كه به موج نو سينماى فرانسه تعلق دارد، در قصرهاى دوران عثمانى ضبط شده است. فيلمى كه نشان مى دهد يك باند تبهكار زنان را مى دزدند و از آنها سو استفاده مى كنند. و با نگاه كردن اين فيلم بناهاى تاريخى اين شهر را خواهيد ديد.

بندزن ،خياط،جاسوس،سرباز (٢٠١١)

اين فيلم يكى از معروفترين فيلم هاى جاسوسى شناخته شده در هاليوود است. فيلمى كه در آن گرى اولدمن نقش آفرينى كرده است. فيلمى كه نشان دهنده زمان جنگ سرد است. كه در آن هتل هاى استانبول و خيابان استقلال و باشگاه هاى شبانه شهر را خواهيد ديد.

بندزن ،خياط،جاسوس،سرباز

بندزن ،خياط،جاسوس،سرباز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *