وبلاگ

ماهى و ماهگيرى در تركيه

4/5 - (1 امتیاز)

كشور تركيه با رشد و پيشرفت هایی كه در صنعت صيد آبزيان داشته است، توانسته با صادر كردن محصولات آبزى خود به ٧٠ كشور جهان، درآمد بالايى از این راه کسب کند.

و در زمينه اقتصاد با كشورهاى ديگر در رقابت است. و با توليدات زياد توانسته صادرات خود را بهبود دهد. و صادراتش را از ٢٠كشور به ٧٠كشور افزايش داده است.

ترکیه ،رتبه اول تولید ماهی قزل آلا در اروپا

تركيه در توليد ماهى قزل آلا رتبه اول در اروپا و در جهان رتبه دوم را دارد. پرورش ماهى در تركيه ساليانه حدود ٧٠٠يا٦٠٠هزار تن است.

در تركيه حدود ٢٤٠٠مركز پرورش ماهى وجود دارد. و در سال هاى اخير ميزان توليد و صيد ماهى ٤٥درصد بوده است.

اهمیت ماهی در غذاهای ترکیه

در تركيه انواع ماهى صيد مى شود. و غذاهاى دريايى اهميت بالايى در خورد و خوراك مردم تركيه دارد. و بيشتر وعده هاى غذايى خود را به غذاهاى دريايى اختصاص مى دهند.

ماهی وماهیگیری در ترکیه

ماهی وماهیگیری در ترکیه

يكى از غذاهاى محبوب تركيه ماهى است. كه به نسبت از گوشت قرمز ارزان تر است. اما منظور از ماهى ، فقط ماهى يخ زده يا بدون استخوان نيست. بلکه ماهى هايى كه كنار دريا صيد مى شوند و تازه سرو مى شوند.

ماهی فروشی در ترکیه

اگر به كشور تركيه سفر كرده ايد، حتما ماهى فروش های كنار ساحل ها يا غرفه هاى ماهى فروشى، در شهر به چشمتان خورده است.

صيادان و ماهگيرانى كه ماهى صيد مى كنند را كنار ساحل در بيشتر فصل سال می توانید بينيد. همچنین رستوران هاى دريايى كنار ساحل ها نیز وجود دارند. كه انواع ماهى ها با طعم ها و طرز پخت هاى متفاوت را مى توانيد تست كنيد.

ماهیگیری در ترکیه

ماهیگیری در ترکیه – رستوران دریایی

ماهى يكى از غذاهاى خيابانى اين كشور است. كه بصورت ساندويج و با قيمت ارزان به فروش مى رسد. و داخل ساندويج ها را با ماهى هاى بدون استخوان پر مى كنند. كه بدون هيج نگرانى از وجود تیغ ماهی، می توانید ساندویچ را بخورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *