وبلاگ

گم شدن پاسپورت در تركيه 

4.8/5 - (5 امتیاز)

مسافرانى كه به هر عنوان در كشور تركيه اقامت دارند، بايد بدانند گم شدن پاسپورت در ترکیه و هر کشور دیگری ، برايشان دردسر ساز خواهد بود. و بايد نسبت به نگهدارى پاسپورت توجه ويژه داشته باشند.

اگر در هتلى اقامت دارند، بايد پاسپورت خود را در گاوصندوق اين مكان ها به امانت سپرده يا پیش خود به دقت نگهدارى نمايند.

در صورت مفقودی پاسپورت در ترکیه چه کاری باید کرد؟

حال اگر با وجود اين تمهيدات گذرنامه شخصى به هر عنوان گم شد، در ابتدا بايد از طريق هتلى كه در آن اقامت دارد با پليس كشور تركيه ارتباط برقرار كرده. و جريان مفقود شدن آن را به پليس اين كشور اطلاع دهد.

بعد از آمدن پليس آن شخص تمام اطلاعات خود را بى كم و كاست بايد ارائه دهد. لازم به ذكر است كه هميشه يك كپى رنگى از گذرنامه بهمراه داشته باشيد.

بعد از اطلاع دادن به پليس بايد به سفارتخانه ايران در استانبول يا آنكارا مراجعه فرماييد. تا كارهاى مربوط به صادر كردن مجوز ورود به ايران برايتان انجام گيرد. در پى اين اقدام شما سفارت ايران براى شما يك برگ مجوز ورود به ايران را مى فرستد، تا بتوانيد به ایران برگردید.

گم شدن پاسپورت در تركيه 

گم شدن پاسپورت در تركيه

اين برگ به منزله پاسپورت موقت شماست. پس از بازگشت به ايران شما مى توانيد به اداره گذرنامه مراجعه كرده و خبر مفقودى گذرنامه تان را اعلام كرده. و گذرنامه جديد دريافت نماييد.

مدارك مورد نياز براى اخذ برگه خروج از ترکیه

پر كردن برگه درخواست نامه در دو نسخه

اصل شناسنامه و كارت ملى در صورت  همراه نداشتن، مى توانيد از طريق بستگان خود اصل شناسنامه و كارت ملى را به وزارت امور خارجه شهرتان ارائه دهيد .

چهار قطعه عكس جديد تمام رخ

ارائه گزارش پليس و شرح چكونگى گم شدن گذرنامه و مدارک با ذكر نشانى ايران و تركيه

اگر درخواست پناهندگى داشته ايد، نامه اى از سازمان و اداره اى كه درخواست خود را به آن داده است، خطاب به بخش كنسولى تحويل دهيد .

در صورت داشتن اقامت در ترکیه، كپى مدارك اقامتى در كشور تركيه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *