وبلاگ

رستوران برج گالاتا

2.7/5 - (7 امتیاز)

رستوران گالاتا ، رستوران معروف و با منظره و ویو رویایی که در این مقاله قصد داریم آن را به شما معرفی کنیم.

همانطور که در مقاله قبلی گفتیم، برج گالاتا یکی از قدیمی ترین و جذاب ترین بناها و اماکن تاریخی استانبول می باشد. که هر کس در هنگام سفر به ترکیه و شهر استانبول حتما از آن دیدن می کند.

این برج که از ساخته های رومیان در صده 500 میلادی می باشد، در دوره های مختلف برای مقاصد گوناگون از آن استفاده می شد. و نهایتا در دوره عثمانی و در سال 1967 به موزه و یک مکان عمومی برای بازدید گردشگران در نظر گرفته شد.

مشخصات برج گالاتا

این برج به شکل استولنه ای می باشد با ارتفاع 70متری و با قطر 10 متری. که ضخامت دیوارهای آن حدود 4 متر می باشد. وزن آن نیز حدود 10 هزار تن تخمین زده شده است.

در دوره های مختلف این برج دچار حوادث گوناگونی مانند آتش سوزی شد. اما به دست معماران مطرح و برجسته آن دوره بازسازی شده و دوباره مورد استفاده قرار گرفته است.

برج و رستوران گالاتا

برج و رستوران گالاتا

ارتفاع این برج به همراه موقعیت این برج ، یکی از دلایل محبوبیت این برج است.

این برج در 9 طبقه ساخته شده است. که امروزه علاوه بر مسیر پلکان، آسانسور نیز دارد. و می توانید با آسانسور به طبقه 9 و بالکن آن بروید و از آنجا منظره زیبایی را تماشا کنید.

رستوران گالاتا نیز در طبقه نهم این برج قرار دارد. که منظره زیبایی برای غذا خوردن می باشد. و علاوه بر لذت خوردن غذای ترک، از منظره استانبول زیبا نیز بهره می برید.

منظره ای که 360 درجه بوده و کل استانبول را می توانید از آنجا ببینید. از دریا مرمره ، مسجد ایاصوفیه ، خانه های قدیمی استانبول و … . که تصاویر زیبایی را خلق کرده. و مکان بسیار عالی برای عکاسی گردشگران می باشد. در کل هرچه از زیبایی های این منظره گفته شود کم است و باید حتما شخصا این منظره را ببینید.

کوچه پس کوچه های اطراف گالاتا

در اطراف برج گالاتا کوچه های مختلفی وجود دارد که از راه های مختلف به برج گالاتا می رسد.

کافه ها و رستوران گالاتا

کافه ها و رستوران گالاتا

در این کوچه ها، رستوران ها، کافه ها و مغازه های زیادی وجود دارد. از این مغازه ها می توانید نماد برج گالاتا را خرید کنید. و به عنوان سوغاتی و یا یادگاری از سفر خود به استانبول ببرید.

رستوران گالاتا و لذت خوردن غذای ترکی

همانطور که اشاره شد، در طبقه 9 این برج، رستوران گالاتا، رستورانی زیبا و لوکس وجود دارد که در آن انواع غذاهای ترکی سرو می شود.

غذاهای ترکی که شباهت زیادی به غذاهای ایرانی دارد، و همانطور که بی شک آوازه آن را بارها شنیده اید، غذاهایی لذیذ و خوشمزه می باشند.

حال چه چیزی بهتر از اینکه این غذاهای خوشمزه در رستورانی لوکس با خدماتی عالی و با ویو و منظره ای زیبا سرو شود.

پیشنهاد می شود در هنگام سفر به استانبول حتما از برج گالاتا دیدن کنید. و خالی از لطف نیست که حتما در رستوران گالاتا نیز غذایی بخورید. مسیرهای رفتن به برج گالاتا در این مقاله آورده شده است.

صبحانه و انواع غذا ترکی در رستوران گالاتا

برای صرف غذا در رستوران گالاتا ، بهتر است از قبل میز رزرو کنید. زیرا این رستوران شلوغ است و ممکن است معطل شوید.

در رستوران گالاتا صبح ها صبحانه سرو می شود و شب ها نیز اتواع غذاها سرو می شود. به دلیل موقعیت و منظره هزینه سرو غذا در این رستوران کمی بالا است. که ارزش هزینه بالا با لذت منظره زیبا را دارد.

صبحانه در رستوران گالاتا

صبحانه در رستوران گالاتا

صبحانه در سنت و فرهنگ ترک ها بسیار مهم است. و وعده غذایی است که به آن توجه زیادی می کنند. و می توان گفت کاملترین وعده در طول روز می باشد. به گونه ای که بسیاری از مهمانی ها و دورهمی هایشان در این وعده برگزار می شود.

در صبحانه ترک ها همه جور خوراکی را می توانید بیابید. انواع پنیرها ، سبزیجات ، تخم مرغ، سوسیس ، کالباس ، میوه ، انواع مختلفی از نان ها ، مربا، خامه و….. .

منو صبحانه رستوران گالاتا نیز پر از خوراکی های خوشمزه ای می باشد که باید تست کنید.

هزینه صبحانه ترکی در رستوران گالاتا

ساعت بازدید از برج از ساعت 9 صبح آغاز شده و تا ساعت 20:30 شب می باشد. اگر صبح به این برج بروید، می توانید در رستوران گالاتا در طبقه 9، یک صبحانه عالی بخورید.

همانطور که گفته شد، هزینه در این رستوران کمی بالا است. به عنوان مثال قیمت چند نمونه از منو صبحانه در ادامه آورده شده است(قیمت ها برای سال 2020 می باشد):

چای و انواع قهوه : 13-6 لیر

نوشیدنی های سرد : 12-3 لیر

شربت ها : 9 لیر

دسرها : 18-13 لیر

سالادها : 25-12 لیر

انواع سوپ ها : 14-11 لیر

صبحانه کامل : 38 لیر

انواع نان ها : 16-12 لیر

هزینه غذاهای ترکی در رستوران گالاتا

غذاهای گیاهی : 16-12 لیر

سالادها : 25-12 لیر

غذاهای دریایی : 41 لیر

انواع کباب های گریل و تابه ای : 50-30 لیر

غذای سرآشپز : 50-40 لیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *