وبلاگ

سرو غذاهاى ايرانى در استانبول – معرفی رستوران های ایرانی در استانبول

Rate this post

استانبول این شهر وسیع و پرهیاهو و مجموعه جالب توجهی از بناهای تاریخی و باستانی هر ساله گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب مى كند. و يكى از جاذبه هاى استانبول رستوران های متعدد و متنوعى است كه طرفداران زيادى را هم دارد .

در اين شهر تنوع غذايى خيلى بالا است. ولى ايرانى هايى كه به اين شهر سفر مى كنند، هميشه دنبال سليقه و ذائقه خود هستند. و به دنبال رستوران هاى خوب مى گردند. در اين شهر رستوران هاى ايرانى و بين المللى زيادى وجود دارد. و در خيابان ها، كافه ها و رستوران ها و فست فودهای زیادی ديده مى شود.

رستوران نايب در استانبول

رستوران نایب در منطقه فاتح استانبول قرار دارد. نایب یکی از رستوران های ایرانی در استانبول است. که گزینه ای مناسب برای رفتن به یک رستوران ایرانی و خوردن غذای ایرانی در استانبول است. كه از كيفيت بالايى برخوردار است. و استيك اين رستوران بسيار معروف است .

رستوران نایب در استانبول

رستوران نایب در استانبول

رستوران آسمان

در ميان رستوران های ایرانی در استانبول غذاهای رستوران آسمان نیز بسیار معروف است. در این رستوران ایرانی که در قلب گردشگری استانبول در منطقه فاتح واقع است، خورشت قرمه سبزى و فسنجان بسيار باكيفيت ارائه مى شود. و در منوى اين رستوران انواع ديگر از غذاهاى ايرانى نیز وجود دارد. و در غذاهاى اين رستوران عطر و بویی از چاشنى ايران به مشام مى رسد.

رستوران هاى ايرانى نزديک ميدان تکسيم

رستوران شهرزاد

رستوران شهرزاد در میدان تکسیم است. این رستوران ایرانی یک محیط بسیار جالب و بزرگ را دارا می باشد. رستوران شهرزاد یکی از رستوران های بزرگ ایرانی در استانبول است. و غذاهايى چون چلوكباب ،جوجه كباب ،كباب برگ ،چلو ماهى ،زرشك پلو و كتلت و غيره …وجود دارد .

رستوران شهرزاد در استانبول

رستوران شهرزاد در استانبول

رستوران ريحون

يكى ديگر از رستوران هاى معروف كه در خیابان استقلال نزديك دبيرستان گالاتاساراى قرار دارد، رستوران ريحون است. در اين رستوران با محیطی کاملا ایرانی و مدرن و صمیمی روبرو می شوید. و در منوى اين رستوران انواع استيك و قيمه تا باقلا پلو …ديده مى شود .

رستوران های ایرانی در استانبول

رستوران های ایرانی در استانبول

رستوران زعفران

اين رستوران در منطقه ى فاتح قرار دارد. و داراى غذاهاى خوشمزه و دسرهاى تركى و ايرانى است. و داراى محيطى كوچك است. و داراى محيطى گرم و صميمى است. و داراى واى فاى است. و داراى فضاى باز است .

رستوران شيراز استانبول

رستوران شیراز استانبول یکی از رستوران‌های ایرانی شهر استانبول است. با وجود این که فضای خیلی بزرگی ندارد، مکان فوق‌العاده دنج و آرامی برای شب نشینی است. و داراى غذاهاى تركى و ايرانى است. كه حال و هواى شيراز را براى شما زنده مى كند .

برخى ديگر از رستوران هاى ايرانى استانبول

جالب است بدانيد كه در بين رستوران هایی كه معرفى كرديم، بسيارى از اتباع خارجى رستوران هاى كنار دريا را ترجيح مى دهند. و خيلى از رستوران هاى شيك و لوكس در بام بناهاى متعدد وجود دارند. تا مهمان ها علاوه بر خوردن غذا از چشم اندازهاى زيباى شهر نيز لذت ببرند. و تعداد رستوران هاى روى بام روز به روز رو به افزايش است. و رستوران هاى كنار دريا هميشه در اولويت هستند. و اين رستوران ها رقباى زيادى دارند. و خدمات رسانى بسيار عالى و چشم اندازهاى زيباى آن باعث شده است كه طرفدارهاى زيادى داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *