وبلاگ

اولين سفر به استانبول و توصيه ها و دانستنی های لازم (قسمت اول )

Rate this post

اولين سفر به استانبول يكى از بهترين تجربه ها براى افراد خواهد بود. سفر كردن به اين شهر زيبا و ديدنى كه بخشى از ميراث جهانى يونسكو را در خود جاى داده است، بسيار شگفت انگيز است. در اين جا قصد داريم توصيه هاى كاربردى براى افرادى كه اولين سفر به استانبول دارند، در اختيارشان بگذاريم. تا كمك كنيم كه در نخستين سفرشان مرتكب اشتباهات نشوند.

اين شهر داراى تاريخى غنى و مدرن و تنها شهرى است که در ٢قاره آسيا و اروپا قرار گرفته است. و استانبول يكى از شهرهاى توريستى در جهان به شمار مى رود كه سالانه گردشگران زيادى اين شهر را مقصد سفر خود انتخاب مى كنند.

بازديد از تنگه بسفر

در اولين سفر به استانبول حتما از تنگه بسفر ديدن كنيد. تنگه بسفر جایی است كه دو بخش آسيايى و اروپايى را به هم وصل كرده است.حتما سرى به ساحل تنگه بسفر بزنيد. و از كشتى ها و قايق ها براى رفتن به نقاط ديگر تنگه استفاده كرده. و از غروب زيبا ديدن كنيد .

بازدید از تنگه بسفر در اولين سفر به استانبول

بازدید از تنگه بسفر در اولين سفر به استانبول

 

تماشاى نمايش دراويش گرداب

تماشاى اين رقص سنتى قسمتى از فرهنگ كشور تركيه است. و يكى از اصلى ترين ميراث فرهنگ اسلامى است. اين نمايش از مولانا الهام گرفته و در مكان هاى مختلفى اين رقص اجرا مى شود. و يكى از شناخته شده ترين مكان ها فرهنگسراى Hodjapasha است.

رقص هوجاپاشا

رقص هوجاپاشا

با اولين سفر به استانبول نمی توانید همه نقاط آن را ببینید

استانبول بسيار بزرگ و وسيع است. و در طول سفر خود نميتوانيد از همه جاى آن به صورت يكجا ديدن كنيد. به همین دلیل توصيه مى شود از جاهایی كه ديدن مى كنيد نهايت لذت را ببريد. و قبل از رفتن به استانبول حتما يك برنامه بريزيد. استانبول تلفيقى از تاريخ فرهنگ و زندگى مدرن است.

اولين سفر به استانبول

اولين سفر به استانبول

استانبول كارت مخصوص حمل و نقل عمومى در استانبول

وسيله هاى نقليه مانند تاكسى يا كرايه ماشين در استانبول براى گردشگران پر هزينه است. و قيمت بنزين در اين كشور بالاست. براى صرفه جويى در هزينه هاى حمل و نقل حتما كارت مخصوص حمل و نقل خريدارى كنید. اين كارت مقرون بصرفه است و با اين كارت شما مى توانيد از اتوبوس يا مترو و كشتى استفاده كنيد .

بازديد از موزه هاى استانبول

پيشنهاد مى شود حتما از موزه هاى استانبول ديدن كنيد. چون موزه هاى استانبول بسيار مشهور هستند و آثار ارزشمند و بسيار ديدنى از زمان هاى عثمانى به جاى مانده را در خود جاى داده اند. و آثار با ارزش از ديگر كشورها نيز در آن ها يافت مى شود .

اپليكيشن های قابل استفاده و مفید در استانبول

براى اينكه در سفر خود راحتتر مكان هاى مورد نظر را بيابيد بهتر است از اپليكيشن ها در استانبول استفاده کنيد. تا گم نشويد. از جمله اپليكيشن هايى :

Bi taksi

تاكسى هاى زرد رنگ که در همه جاى استانبول وجود دارند. كه در صورت نياز مى توانيد از آنها استفاده كنيد. و اين اپليكيشن عالى براى سفارش تاكسى است. و در چند دقيقه قابل دسترس است. كه در آن تمام جزييات راننده قابل مشاهده است. و هزينه نيز نمايش داده مى شود .

bi taxi در استانبول

bi taxi در استانبول

Trafi

يكى از اپليكيشن هاى ديگر كه شبيه اپليكيشن بى تاكسى است. يا همان اسنپ خودمان كه به شما كمك مى كند علاوه بر هزينه تاكسى در وضعيت ترافيك به شما كمك مى كند .

حتما در سفر به استانبول يك برنامه ريزى داشته باشيد. چون خيابان هاى استانبول بسيار ترافيك دارند. و ساعات پر ترافيك از سوار شدن به تاكسى خوددارى كنيد. در اين ساعات يا پياده روى كنيد يا در هتل بمانيد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *