وبلاگ

اولين سفر به استانبول و توصيه ها و دانستنی های لازم (قسمت دوم)

Rate this post

در هنگام سفر به استانبول متوجه می شویدکه تركيه مردمانى مهربان و مهمان دوستى دارد. وقتى پاى صحبت با مردمان ترك باز شود، شما متوجه مى شويد كه آنها چقدر خوب و صميمى هستند. اين كار باعث مى شود شما با مردم و فرهنگ اين كشور آشنا شويد. همينكه دست و پا شكسته با آنها بتوانيد صحبت كنيد، کافی است. و چند كلمه كاربردى ساده ياد بگيريد و براى ارتباط برقرار كردن كافيست .

اجاره ماشین در استانبول در هنگاه سفر به استانبول

استانبول شهر پر ترافيكى است. و پيشنهاد مى شود هرگز اقدام به اجاره ماشین در استانبول نكنيد. زیرا هم وقتتان هدر مى رود، و هم هزينه اضافه است. مسافران مى توانند با هزينه هاى كمتر با استفاده از حمل و نقل عمومى در شهر جابجا شوند. و در كوتاه ترين زمان از جاذبه هاى گردشگرى ديدن نمايند.

اجاره ماشین در استانبول

اجاره ماشین در استانبول

رزرو هتل در استانبول

شهر استانبول يكى از شهرهاى توريستى و گردشگرى در تركيه مى باشد. كه ميليون ها بازديد كننده دارد. و بهتر است قبل از سفر به استانبول هتل خود را رزرو كنيد. و در مكانى مناسب با هزينه مناسب هتل پيدا كنيد .

انتخاب کفش مناسب برای سفر

استانبول بسيار وسيع است. و براى بازديد از جاذبه هاى ديدنى بايد پياده روى كنيد. و بنابراين حتما بايد كفش راحتى بپوشيد. همچنین كوچه ها و خيابان هاى استانبول ناهموار است. پس حتما كفش مناسب بپوشيد .

جاذبه هاى گردشگرى استانبول

استانبول جاها و مكان هاى ديدنى بسيارى دارد. كه اين مكان ها شامل كليساها ،موزه ها و مساجد مى باشد. اگر براى بار اول سفر مى كنيد، بايد بدانيد كه استانبول جاذبه هاى ديدنى بسيارى دارد. كه شما نمى توانيد از آن ها يكباره ديدن كنيد. چند مكان ديدنى :

مسجد آبى ، كاخ توپكاپى ، مسجد سليمانيه ، بازار بزرگ ، برج گالاتا ، تنگه بسفر و خيابان هاى بشيكتاش و تكسيم و …..

سفر به استانبول

نوع پوشش و لباس در استانبول

يكى از دغدغه ها در سفر به خارج از كشور نوع پوشيدن لباس است. ولى در اين كشور شما آزادانه مى توانيد هر لباسى كه دوست داريد، بپوشيد.

فصل مناسب برای سفر به استانبول

زمانى خاصى براى سفر به اين كشور وجود ندارد. و اين كاملا سليقه اى است كه شما چه زمانى مى توانيد به اين كشور سفر كنيد. در هر فصل سال زيبايى هاى خاص خود را دارد. و جذاب است. و در هر فصلى كه به اين كشور سفر كنيد تجربه بياد ماندنى خواهيد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *