وبلاگ

معرفی پارک گلخانه استانبول از پارک های معروف استانبول

Rate this post

پارک گلخانه استانبول از پارک های معروف استانبول است. استانبول يكى از بهترين شهرهاى تركيه است. كه به دليل جاذبه هاى ديدنى و زيبايش سالانه گردشگران زيادى را به سوى خود جذب مى كند. و بهترين امكانات رفاهى و تفريحى را در اختيار گردشگران مى گذارد.

شهرى كه هتل ها و هاستل هاى متعددى را در خود جاى داده است. و بسيار زبانزد هستند. شهرى كه بهترين غذاها و رستوران ها را داراست. و رستوران هايش بهترين غذاهاى گوشتى وگياهى را طبخ مى کنند. و همچنين شهرى است كه براى سفرهاى خانوادگى و سفرهاى مجردى بهترين مناطق را دارد.

درختان ريشه دار و كهن سال در پارک گلخانه استانبول

اين پارک در نزديكى كاخ توپكاپى قرار دارد. كه در گذشته به عنوان كاخ به حساب مى آمد. ولى امروزه از كاخ جدا شده است. اين پارک داراى محيطى است كه مى توانيد ساعتها لحظات خوشى را در آن سپرى كنيد. و به تفريح و گشت گذار با خانواده بپردازيد. اين پارک كهن ترين درختان را در خود جاى داده است. و محيطى زيبا و جذاب دارد .

پارک گلخانه استانبول

پارک گلخانه استانبول

در هر فصلى از سال اين پارک زيبايى خود را دارد. و روزهاى بهارى پر از شكوفه هاى زيباست. و داراى مسير هايى بسيار زيبا و جذاب است. و تابستان ها سرسبز و هواى دلچسب دارد. و روزهاى پاييزى بسيار حيرت انگيز است. و درختان به رنگ هاى مختلف در مى آيند. و يک باغ رنگارنگ و زيبا مى سازد. وقتى روى برگ هاى ريخته شده گام برداريد، صداى خش خش به گوش مى رسد .

شما در هرفصلى از سال به استانبول سفر مى كنيد توصيه مى كنيم از اين پارک زيبا ديدن كنيد. چرا كه در هرفصلى از سال زيبايى هاى خودش را دارد. و جلوه هاى زيبايى پيش روى شما خواهد گذاشت .

جاذبه هاى تفريحى پارک گلخانه استانبول

پارک گلخانه پر از گوشه هايى دنج و پر از نيمكت هايى است، كه آدم هاى مختلف بر روى آنها خلوت كرده اند. پاركى كه مسيرهاى جذابى براى پياده روى دارد. پاركى كه در بين جوانان و كهنسالان محبوبيت دارد .

پارک گلخانه استانبول

پارک گلخانه استانبول

بازديد از مجسمه آتاتورک

اين پارك در گذشته قسمتى از كاخ توپكاپى بود. كه ١٩١٢ شهردارى تصميم گرفت به عنوان پارك در اختيار عموم قرار دهد. و اولين مجسمه آتاتورک در سال ١٩٢٦در آن واقع شد. و به عنوان يكى از جاذبه هاى پارك به حساب مى آيد .

موزه تاريخ علم و تكنولوژى در اسلام

موزه اى در قسمت غربى پارک قرار دارد. كه در سال ٢٠٠٨ توسط نخست وزير وقت تركيه تاسيس شده است. كه در حال حاضر يكى از موزه ها و مكان هاى تاريخى پر بيننده استانبول است. همان طور كه از نامش پيداست، اين موزه به تاريخچه علوم و تكنولوژى در اسلام پرداخته است.

و ابزار و تجهيزات مربوط به دوران شكوفايى علوم در اسلام در قرون ٩تا١٦ميلادى می باشد. و شامل ابزار آلات علم نجوم ،انواع ساعت ها ازجمله ساعت هاى آبى ،ابزار اندازه گيرى قد و وزن و ابزار هاى مربوط به علم شيمى دوران جابر ابن حيان است. كه در اين موزه نشان داده مى شود. و اين موزه همه روزه از ساعت ٩صبح تا٦عصر داير مى باشد .

كافه پارک گلخانه استانبول

يكى از بهترين كافه هاى استانبول در اين پارك است. كه مى توان نوشيدن بهترين قهوه ترک را در آن تجربه کرد. كافه اى كه قيمتش گران است. ولى محيطى عالى دارد. در اين كافه قهوه ها به صورت سنتى دم مى شوند. حتما براى صرف قهوه به اين كافه سرى بزنيد و لذت ببريد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *