وبلاگ

آشنایی با دانشگاه حاجت تپه آنكارا، معتبرترین دانشگاه آنکارا

Rate this post

دانشگاه حاجت تپه معتبر ترين دانشگاه آنكارا است. كه در سال ١٩٦٧تاسيس شده است. و يكى از بزرگترين و بهترين دانشكده هاى پزشكى در تركيه به حساب مى آيد. اين دانشگاه در زمينه پزشكى بالينى رتبه ٢٠٨را در دنيا كسب كرده است. و يكى از بهترين دانشگاه ها در اين كشور به حساب مى آيد.

اين دانشگاه بيشتر از ده سال مقام خود را در رتبه نخست جدول برترین دانشگاه ها، حفظ كرده است. دانشگاه حاجت تپه شامل ١٤دانشكده و موسسه، ٢دانشكده كاربردى، دانشكده فنى و حرفه اى و يك هنرستان است.

اين دانشگاه داراى دو شعبه اصلى است. كه يكى از آن ها در شهر آنكارا و ديگرى در محدوده ى بى تپه قرار دارد. كه بيش از ٥٠٠هكتار زمين دارد.

دانشگاه حاجت تپه

دانشگاه حاجت تپه آنکارا

خوابگاه دانشگاه

هر دو شعبه اين دانشگاه از رفاه بالايى براى اقامت دانشجويان شهرهاى ديگر برخوردار است. شعبه بى تپه حدود ٣.٤٧٢دانشجو دارد.

شعبه دیگر داراى دو خوابگاه خصوصى كه ظرفيتش حدود ١٣٤٠دانشجو است.

شعبه اصلى دانشگاه حاجت تپه در سيه سيه آنكارا واقع است.

شعبه اصلى دانشگاه حاجت تپه شامل تمامى دانشكده هاى پزشكى از جمله پرستارى ،باز پرورى ،سلامتى ،دندان پزشكى و سرطان شناسى و …مى باشد. و براى رفاه دانشجويان مراكز ورزشى و تفريحى و كلوب ها وجود دارد.

شعبه بى تپه

شعبه دوم اين دانشگاه در بى تپه قرار دارد. و شامل ١٣دانشكده از جمله اقتصاد ،آموزش علوم طبيعى و علوم هسته اى و غيره …و ٨هنرستان فنى و يك هنرستان هنر خاصيك دانشگاه دولتى است.

"فضای

بودجه آن از طرف دولت تامين مى شود. و بيشتر از صد دوره در مقطع كارشناسى دارد. اين دانشگاه نزديك به پنجاه هزار دانشجو دارد و تقريبا ٣هزار كارمند در دانشگاه مشغول به فعاليت هستند.

محيط دانشگاه شعبه بى تپه به گونه است كه دانشجويان مى توانند در آن فعاليت ورزشى انجام دهند. و داراى جنگل مصنوعى براى تفريح دانشجويان مى باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *