وبلاگ

افتتاح دو بیمارستان در ترکیه جهت مقابله با کرونا در عرض 45 روز

Rate this post

كرونا ويروس كه بنام كويد ١٩ناميده مى شود، نوعى ويروس است كه در شكل اوليه ى خود از حيوان به انسان منتقل شده. و بعد از جهش اين انتقال از انسان به انسان پيشرفت كرده. اين ويروس به دستگاه تنفسى انسان حمله كرده و باعث آسيب به ريه شخص مبتلا مى شود.

در سال ٢٠٠٢ بيمارى مشابه به نام سارس از حيوان به انسان سرايت كرد و باعث كشته شدن انسان ها شد. در سال ٢٠١٢اين ويروس جهش يافته، و در عربستان باعث تلافات انسانى شد. و بالاخره در سال ٢٠٢٠شكل جديد اين ويروس از شهر ووهان چين آغاز و به ٤٤كشور دنيا انتشار يافت.

 

ویروس سارس

ویروس سارس

هم اكنون هم جهان درگير اين ويروس است. اين ويروس ممكن است بصورت سرماخوردگى خفيف تا بيماريهاى تنفسى شديد ، باعث اختلال در سيستم تنفسى انسان شود.

ویروس کرونا در ترکیه

تركيه نيز مانند سایر کشورها و ايران دچار بحران كرونا شد. اما تا زمان زیادی ترکیه توانست جلو انتشار کرونا را بگیرد. و با وجود توریستان زیاد، تقریبا جز آخرین کشورهایی بود که ویروس کرونا در آن مشاهده شد. دولت تركيه با وضع قوانين محدود كننده و رعايت بهداشت يكى از پيشروترين كشورهايى بوده كه توانسته تا حد زیادی از شيوع ویروس کرونا در ترکیه جلوگيرى كند. ضمنا تركيه با كمک و امداد رسانى به چندين كشور ديگر نیز در انتشار و درمان کرونا عمل کند. و نيت بشر دوستانه خود را به نمايش گذاشته است .

کرونا در ترکیه افتتاح دو بیمارستان در ترکیه

کرونا در ترکیه افتتاح دو بیمارستان در ترکیه

افتتاح بیمارستان برای درمان کرونا در ترکیه

به گزارش سرويس خبر رسانى آناتولى (استانبول) تركيه بخاطر مقابله با بيمارى كويد ١٩در مدت زمان ٤٥روز اقدام به احداث سه بيمارستان پيشرفته و توانمند كرد. كه اتفاقا اين اقدام دولت تركيه نيز با موفقيت روبرو شد. بايد اشاره كنيم كه شهر استانبول در سال هاى گذشته خود را تبديل به يكى از قطب هاى مهم صنعت گردشگرى جهان كرده است اين روند در استانبول همچنان ادامه پيدا خواهد كرد.

رئيس جمهور تركيه اردوغان در تاريخ ششم آوريل از احداث و افتتاح دو بيمارستان در استانبول به جهت ارائه خدمت در شرايط ويژه و حاد در استانبول خبر داد. كه اين بيمارستان ها در قسمت اروپايى و آسيايى اين شهر قرار دارد.

همچنین بيمارستان قديمى حادم كوى كه مربوط به دوره ى سلطان عبدالحميد دوم مى باشد، نيز در ماه هاى گذشته بازسازى شد و بيمار پذيرش می کند.
دو بيمارستان اورژانس كه داراى هزار و هشت تخت خواب مى باشد، بنام پرفسور مراد ديلمنر ناميده مى شود. و در قسمت يشيل كوى قرار دارد. و آن ديگرى كه بنام پروفسور فريحااوز نام گذارى شده و در قسمت سنجاك تپه ى استانبول احداث شده و به افتتاح رسيدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *