وبلاگ

رقص هوجا پاشا در استانبول

Rate this post

استانبول يكى از شهرهاى گردشگرى در تركيه مى باشد. شهرى كه داراى بهترين امكانات رفاهى و تفريحى براى گردشگران مى باشد. و بهترين و لوكس ترين هتل ها را در خود جاى داده است. و پر از مراكز خريدی است كه بى شك بهشتى براى عاشقان خريد است.

شهرى پر از جاذبه هاى ديدنى و تاريخى و پر از تفريحات شبانه است كه در دو قاره آسيا و اروپا قرار دارد. شهرى که دو سبك معمارى تلفيقى ،دو فرهنگ زيستى و دو رويداد اجتماعى متفاوت را در خود جاى داده است. اگر علاقمند به تماشاى پرفورمنس شبانه ى جذاب هستيد، ما رقص هوجا پاشا را پیشنهاد مى كنيم .

رقص در تركيه

رقص در كشور تركيه بسيار حائز اهميت است. و جايگاه خاصى را دارد. اين كشور اصلى ترين نقطه دنيا براى رقص عارفانه و رقص سماع است. در اين كشور رقص بسيار حائز اهميت است. و رقص يكى از راه هاى كمال و برقرارى ارتباط با خداست. و به غير از رقص سماع رقص هاى فولكور نیز در اين كشور بسيار ارزشمند هستنند.

رقص سماع در استانبول

رقص سماع در استانبول

 

رقص هايى كه از قديم بوده و به مناطق مختلف كشور مختص هستند. و هركدام آهنگ های مخصوص و موسیقی ترکی به خود را دارند. ديدن رقص هاى پر فورمنس های، بسيار جذاب است. و يكى از مهم ترين رقص ها به حساب مى آيد. و در ميان مردمان ترك بسيار محبوب است. و يكى از بهترين فرصت ها در سفر به استانبول تماشاى رقص هوجا پاشا است.

رقص هوجا پاشا چیست؟

اين رقص يكى از رقص هاى سنتى و محلى تركيه مى باشد. كه به صورت دورهمى يا فردى اجرا مى شود. در استانبول مى توانيد به سالن هاى رقص رفته و از ديدن اين رقص توسط رقصندگان ماهر لذت ببريد. مركز فرهنگى هوجا پاشا اين رقص را در شب هاى سال برگزار مى كند. و بيشتر علاقمندان و گردشگران از اين رقص ديدن مى كنند.

رقص هوجا پاشا در استانبول

رقص هوجا پاشا در استانبول

اين رقص تركيبى از رقص هاى فولكور منطقه بالكان و اناتوليا است. كه با نورپردازى و موسيقى همراه است. و جذابيت زيادى به اين هنر مى بخشد. و تماشا كردن اين رقص يكى از بهترين تفريحات خانوادگى است. كه با موسيقى و لباسهاى جذاب و حركت بدن فولكور تركى آشنا مى شويد. و يك تفريح بيادماندنى را تجربه خواهيد كرد.

ساعات برگزارى رقص هوجا پاشا

اين رقص در مركز فرهنگى هوجا پاشا و راس ساعت ٨:٣٠ شب شروع مى شود. كه شما مى توانيد به اين مركز مراجعه كنيد و يا با استفاده از تورهاى استانبول به ديدن اين رقص برويد. تورها با تهيه بليط و پرداخت هزينه و امكاناتى چون (نوشيدنى و خوراكى )را را برای شما فراهم مى كنند .

برگزاری رقص هوجا پاشا در استانبول

برگزاری رقص هوجا پاشا در استانبول

درباره تماشاى رقص هوجا پاشا در استانبول

براى ديدن اين رقص شما مى توانيد حضورى به مركز فرهنگى مراجعه كرده و بليط تهيه كنيد. و در خريد بليط دقت كنيد كه صندلى هاى سالن شماره گذارى نيستند. و هرچه زودتر به سالن برويد جاى مناسبى برای تماشا و نشستن پيدا مى كنيد. ديدن اين رقص محدوديت سنى ندارد. و مى توانيد كو دكان را همراه خود ببريد. و براحتى با وسيله حمل و نقل عمومى مى توان به اين مكان رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *