وبلاگ

استانبول و امکان استفاده از اینترنت رایگان

2.6/5 - (8 امتیاز)

اینترنت رایگان و استفاده از آن موضوعی است که برای همه جذاب است. و به نوعی هرکسی با هر سن و جنسیت و شغل و سلیقه ای خواهان از اینترنت رایگان لذت می برد.

شهرداری شهر استانبول در سال 2013 تصمیمی در این زمینه گرفت.

با توجه به این که کشور ترکیه در جهت پیشرفت و اروپایی شدن روز به روز در تلاش است، شهرداری استانبول تصمیم گرفت با راه اندازی اینترنت رایگان برای عموم مردم در مکان های عمومی، گامی در اروپایی شدن بردارد.

با توجه به اینکه استانبول یک شهر توریستی نیز می باشد، این امکان برای گردشگران بسیار مفید و حائز اهمیت می باشد. و به راحتی می توانند در مکان های عمومی از این اینترنت استفاده کنند.

راه اندازی سرویس IBB WIFI در آوریل 2014

بالاخره در آوریل سال 2014 ، این امکان توسط شهرداری استانبول راه اندازی شد. و نام آن را IBB WIFI (Istanbul Büyükşehir Belediyesi) گذاشتند.

سرویس اینترنت رایگان در مکان های عمومی، اتوبوس های IETT ، متروبوس ها ، میادین شهر ، خیابان ها ، پارک ها و سایر امکان عمومی برای شهروندان ، مسافران ، گردشگران و عموم مردم قابل استفاده می باشد.

طبق آمار منتشر شده در سال 2017 ، سرویس IBB WIFI گسترش یافت و در 71 فضای عمومی و هزاران نقطه مختلف و مکان عمومی قابل دسترسی و استفاده می باشد.

چگونه از اینترنت رایگان در استانبول استفاده کنیم؟

برای استفاده از این سرویس در استانبول ، باید ابتدا در سیستم خدمات اینترنت رایگان عضو شوید. و بعد از طی چند مرحله از این سرویس استفاده کنید.

با استفاده از وسایل الکتریکی هوشمند به وای فای متصل شده و در صفحه نمایش داده شده ، ثبت نام (kayıt ol) را انتخاب کنید.

اکنون صفحه ای برای شما باز می شود که در این صفحه نام و شماره همراه خود همراه با کد کشور را وارد می کنید.

اینترنت رایگان

اینترنت رایگان در استانبول

رمز اینترنت (onay kodu) به خط همراه شما ارسال می شود. با وارد کردن رمز می توانید از اینترنت رایگان استانبول استفاده کنید.

در ابتدا این اینترنت به صورت نا محدود نبود. و هر فرد با یک خط همراه می توانست روزانه 1 گیگا بایت از این سرویس استفاده کند.

اما در 29 اکتبر 2019 ، روز جمهوری ترکیه ، طبق بیانیه ای کتبی اعلام شد که اینترنت رایگان به صورت نامحدود در اختیار عموم قرار می گیرد.

و طبق آمار گفته شده که بیش از 2.5 کاربر عضو سرویس IBB WIFI هستند. و روزانه حدود 90 هزار نفر از این اینترنت استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *