وبلاگ

اقتصاد تركيه

Rate this post

در بين كشور هاى خاورميانه ، تركيه كشوريست كه قسمتى از آن در قاره اروپا و قسمت ديگر آن در قاره آسيا قرار دارد. و يكى از توسعه يافته ترين کشورهایی است كه بر طبق اصول نظام جمهورى پايه گذارى شده است.

سازمان سى آى اى كشور تركيه را در شمار دولت های توسعه يافته و پر درآمد به حساب مى آورد. مهم ترين منبع درآمد و اقتصاد تركيه صنعت توريسم در ترکیه مى باشد. ٤٠ميليون نفر توريست از گرداگرد دنيا براى گردش به اين كشور سفر كرده اند. و اين كار باعث منفعت و چرخش مالى زياد براى تركيه مى شود.

علاوه بر اين، صنعت كشاورزى در تركيه روز به روز در حال پيشرفت مى باشد. بايد يادآور شد كه محصول هاى زيتون و تنباكو و كتان توليد پوشاك و تجهيزات و مواد اوليه ى ترابرى بين المللى نيز از ديگر خدمات صادراتى تركيه است .

درآمد مردم تركيه

كشور تركيه يكى از گزينه هاى مناسب براى مهاجرت شهروندان ايرانى است و عده كثيرى از اين مهاجران در پى اخذ اطلاعات در مورد درآمد خود در آن كشور هستند.

درباره ميزان درآمد شهروندان تركيه بايد بدانيد كه مقدار درآمد افراد متخصص يعنى صاحب مشاغل حرفه اى يا مدارک بلند پايه در اين كشور بسيار عالى مى باشد. اما افراد عادى نيز زندگى خوبى دارند.

كسانى كه با هدف اشتغال به تركيه مهاجرت مى کنند، بايد بدانند كه تسلط به زبان تركى براى آنها امرى واجب مى باشد. و در ضمن در برخى از شركت ها نيز زبان انگليسى از موارد خواسته شده از اين شركت ها مى باشد.

كمترين درآمد فرد معمولى در تركيه 1.1 دلار در هر ساعت مى باشد. اين كشور جزوه آن دسته از كشورها مى باشد كه به شهروندانش يارانه پرداخت مى كند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *