وبلاگ

بیوگرافی الياس خواننده معروف تركيه

4/5 - (4 امتیاز)

الياس يالچينتاش ilyas yalçıntaş در ٧ مارس سال١٩٨٩در شهر ارزنجان تركيه در يك خانواده پرجمعيت بدنيا آمد. او چهار برادر و يك خواهر دارد كه الياس آخرين فرزند خانواده است.

مادر الياس اهل آدا پازار و پدرش اهل ارزنجان است. الياس نصف بچگى در ارزنجان و نصف ديگر را در استانبول گذرانده است. دوران ابتدايى را در ارزنجان سپرى كرد. بعد با اصرار خودش به استانبول منطقه كوچوك چكمجه منتقل شدند.

الياس حسش را اينجورى بيان میکند : بعد از وارد شدن به استانبول از جمعيت و ازدحام شهر وحشت داشتم. الیاس آن زمان ١١سال داشت.

به خاطر رابطه پدر و مادرش يه مدتى را در پروشگاه سپرى می کند. كه روزهاى سخت و غم انگيزى داشته. و دوران سختى را گذرانده است.

از تحصیل در دانشگاه تا خوانندگی

الياس فارغ التحصيل دبيرستان IMKB آنادولو كوچوك چكمجه است. الياس اولين فعاليت خود را با نوازندگى در استانبول آغاز كرد. و با شركت در مسابقه تلويزيونى شناخته شد.

با اينكه در مسابقه اول نشد ولى با اين آهنگ خيلى موفق شد. و با آهنگ اينجير incir مورد توجه مردم قرار گرفت. اولين آهنگ و اولين آلبوم بنام Aşkدر سال ٢٠١٥بنام incirبه ليست جايگاه اول صعود كرد.

الیاس خواننده ترک

الیاس خواننده ترک

و با اين آلبوم توانست طرفداران زيادى در تركيه و ايران جذب كند. علاقه الياس به موسيقى مربوط به مهمانی برادرش می شود. که دوست برادرش که موسیقیدان بود، آهنگى با گيتار نواخت. و از همان لحظه متوجه علاقه اش به موسيقى شد.

خواهرش نيز يكى از بهترين نوازنده هاى گيتار است. الياس در اوايل از موزيك هيچ درآمدى نداشت. و در كافه هاى كوچك گيتار مى نواخت. كه صاحب كافه يك پول ناچيزى بخاطر نواختنش به او مى داد.

محبوبیت الیاس و جوایز او

الياس برعكس ظاهر تودارى كه بنظر مى آيد، خيلى خونگرم و پر شور شوق است. زمانى كه آلبوم lçimdeki duman را منتشر كرد، محبوبيت زيادى پيداكرد.

در يوتيوپ با بازديد بيش از ١٠٠ميليون يك ركورد خوب داشت. او در سال ٢٠١٥جايزه ى پروانه طلايى را به عنوان بهترين تك نواز گرفت.

اين خواننده پاپ تركيه با اهنگHiçبا همكارى مسعود صادقلو در بين ايرانيان بسيار محبوب شد.

همچنین در تیرماه 1397 نیز کنسرتی در جزیره کیش برگزار کرده است.

الیاس خواننده ترک در جزیره کیش

الیاس خواننده ترک در جزیره کیش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *