وبلاگ

حصار هفت قلعه استانبول 

Rate this post

اين قلعه بسيار مستحكم در دوره ى امپراتورى شرقى در منطقه فاتح كه در كناره ى ساحل درياى مرمره قرار دارد،و به حكم سلطان محمد دوم ساخته شد. اين قلعه بسيار عظيم داراى سه برج اوليه بود. بعدها با اضافه شدن چهار برج ديگر به حالتى غير قابل نفوذ در آمد.

حصار هفت قلعه استانبول در قدیم

حصار هفت قلعه استانبول در قدیم

اين مكان براى تشريفات امپراتور و سپاهى كه بعد از پيروزى وارد شهر مى شد، اختصاص داشت. و معمولا لشكريان از اين دروازه وارد شهر استانبول مى شدند. كه هنگام ورود تفتيش و مجوز انجام مى شد. ساعات عبور و مرور از اين دروازه از صبح على الطلوع تا غروب انجام مى شد. بعدها از اين قلعه به عنوان زندان و انبار استفاده شد. هم اكنون اين دژ داراى موزه ى كوچكى در داخل آن است .

حصار هفت قلعه استانبول  ، قلعه ای استراتژیکی

اين قلعه بر روى اتوبان ساحلى كشور استانبول بنا شده است. حصار هفت قلعه مابين دو برج مرمر قرار گرفته است. و يكى از دروازه هاى اصلى شهر استانبول مى باشد.

حصار هفت قلعه استانبول

حصار هفت قلعه استانبول

اين قلعه يكى از استراتژيكى ترين و مستحكم ترين و در عين حال يكى از ظريف ترين قلعه هاى شهر استانبول است. لازم به توضيح است كه در طی زمان جهت مراقبت و ديدبانى از اين مكان و آوردن پنهانی غذا و احتياجات روزمره افراد نظامى، سيزده قلعه ديگر هم به اين قلعه اضافه شده است.

براى رسيدن به اين مكان از ميدان تكسيم سوار وسايل نقليه عمومى شده يا مى توانيد با پياده روى به اين مكان برسيد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *