وبلاگ

معرفی پارک های استانبول قسمت دوم

Rate this post

پارک طبيعت میحرابات

اين پارك مساحتى حدود ٢٥هكتار دارد. اين پارك بسيار ديدنى و بى نظير است. كه در اين پارك نيز درختان سرو كهن سال و همچنين برگ مو و ارغوان هاى زيبا محيط پارك را احاطه كرده اند. اين پارك در سال ٢٠١١احداث شده است. و در اين پارك امكاناتی چون دوچرخه سوارى و كوهنوردى و پيك نيك وجود دارد.

همچنين زمين هاى بارى بستكبال و فوتبال از امكانات اين پارك مى باشد. براى استفاده و بازديد از اين پارك بايد ورودى پرداخت كنيد. اين پارك داراى رستوران و فست فود نيز مى باشد. و محوطه اى براى برگزارى مجالس و كنسرت دارد .

پارک هاى استانبول - پارک میحرابات

پارک هاى استانبول – پارک میحرابات

پارک ماكا

اين پارک در منطقه شيشلى و در بلندنرين نقطه قرار گرفته است. كه فضاى بسيار دل انگيز و زيبايى دارد. و پوشيده از گياهان سر سبز و زيبا است. كه داراى تله كابين و استخر نيز مى باشد. در اين پارك مسيرهايى براى پياده روى با حيوانات خانگى طراحى كرده اند.

به همين دليل در اين پارك بسيارى از افراد را با حيوانات خانگى مى توان ديد. و همچنين محوطه براى بازى كودكان و پيك نيك و رستوران ها وجود دارد. كه هنرمندان به هنر عكاسى ، عكاسى در فصل پاييز اين پارك را ترجيح مى دهند .

پارک فنر باغچه

اين پارک در همجوارى درياى مرمره قرار گرفته است. كه در بخش آناتولى استانبول واقع است. پارك فنر باغجه با يك پل به فنر باغچه وصل شده است. و اين پارك بر روى جزيره قرار دارد. كه افراد بسيارى آخر هفته ها از اين پارك استفاده مى كنند. كه در اين پارك نيمك هایی براى نشستن و استراحت و همچنين محوطه بازى براى كودكان وجود دارد. كه مورد استقبال خانواده ها قرار گرفته است .

پارک هاى استانبول - پارک فنرباغچه

پارک هاى استانبول – پارک فنرباغچه

پارک اولوس

گشت و گذار در محيطى سر سبز و منظره اى زيبا از تنگه بسفر، در پارك اولوس اين پارك را به يكى از بهترين پارك هاى استانبول تبديل كرده است. پارك اولوس با محيطى زيبا مكان مناسبى براى تفريح و ثبت خاطرات است. و بهترين زمان براى بازديد از اين پارك قبل از غروب آفتاب است. كه به نوشيدن چاى و قهوه و به ديدن غروب خورشيد بنشينيد .

پارک فتحى پاشا

فتحى پاشا پاركى بسيار زيبا و بزرگ است كه ١٦هكتار فضاى سبز دارد. كه منظره اى زيبا به بسفر دارد. اين پارك در قسمت آسيايى استانبول واقع است. و در بين محله هاى اوسكودار و بيلربى قرار دارد. به دليل وجود درختان زياد و هوا بسيار عالى به توليد اكسيژن معروف است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *