وبلاگ

خيابان استقلال استانبول – خیابان موردعلاقه ایرانیان و توریست ها

Rate this post

زمانی که در مورد شهر استانبول صحبت مى كنيم، اغلب از شور و هیجانی که در اين شهر برپاست، صحبت مى كنيم. خيابان استقلال يكى از محبوبترين جاذبه هاى شهر استانبول است. كه در مركز شهر واقع است. خیابانی شلوغ و سرزنده است. كه براى تفريحات شهر گردى ،شب گردى و رستوران گردى بسيار مناسب است . برج معروف استانبول ، برج گالاتا ، در انتهای این خیابان قرار دارد.

خيابان استقلال استانبول

خیابان استقلال در استانبول یکی از پر ترددترین خیابان ها در این شهر است. و روزانه جمعیتی حدود ٣ميليون از آن عبور می کند. در این خیابان ۱٫۴ کیلومتری مغازه های رنگارنگ و غذافروشی های هیجان انگیزی مشغول فعالیت هستند. كه در منطقه اروپايى استانبول و در بى اوغلو قرار دارد.

خیابان استقلال

خیابان استقلال

همینطور جاذبه های تاریخی بسیاری هم در آن وجود دارد. و قدمت ساختمانهاى اين خيابان به زمان حكومت عثمانيان بر مى گردد. در معمارى اين ساختمان ها از سبك نئوكلاسيك ،نئورنسانس و معمارى ملى تركيه به چشم مى خورد. هنگام قدم زدن در این خیابان باید این طور تصور کنید که فضا با بوی بلال و ذرت کبابی پر شده و نوازنده های خیابانی در گوشه های خیابان در حال نواختن موسیقی هستند.

اين خيابان داراى كافه هاى متعددى است و كنار كوچه ها ميز و صندلى چيده شده است. نوستالژی ماجرا آن جاست که تراموای قرمز رنگ معروف هم از کنار شما عبور می کند.

تفريحات خيابان استقلال

اين خيابان پر از مغازه ها و فروشگاه هاى مختلفى است كه مى توانيد در آن ها بازارگردى كنيد. و همچنين برندهاى معروف نيز در اين خيابان نمايندگى دارند. مانند كوتون ،زارا ،سفورا،منگو و گپ و …

اجراى خيابانى و موسیقی زنده در خیابان استقلال

خیابان استقلال استانبول جایی برای پیاده رو است. در قسمت هایی از این خیابان برنامه زنده اجرا می کنند. بویژه شب ها نوازنده و خواننده های خیابانی اجرا دارند. گروه های موزیک ایرانی متعددی را در خیابان استقلال می توانید مشاهده کنید که برنامه موسیقی خیابانی اجرا می کنند. و مى توانيد اسكناس يا سكه بابت اجراى آن پرداخت كنيد.

عكاسى

بهترين مكان براى عكاسى و ثبت خاطره ها است . مى توانيد با پياده روى در پياده رو ها و عكاسى از سوژه ها لذت ببريد.

كافه گردى

ديدن كافه هاى كوچه پس كوچه هاى استانبول خالى از لطف نيست. و نبايد از دست بدهيد. از كافه هاى زنجيره اى مانند کافه مادو گرفته تا كافه هاى نقلى كه در خيابان استقلال وجود دارد .

کافه در خیابان استقلال

کافه در خیابان استقلال

تماشاى تئاتر و سينما

چندين سينما در اين خيابان وجود دارد. كه شما مى توانيد از اين سينماها برای ديدن جديدترين فيلمهاى تركي و خارجى استفاده كنيد. سينما اطلس ،سينما امك و سينما فيتاس .

كليساها و موزه ها

موزه مادام توسو استانبول

در اين موزه تنديس هاى مومى از ستاره ها و انسان های مشهور جهان به نمايش گذاشته شده است. و در اين موزه مى توانيد تنديس شخصيت هاى معروف مثل بردپيت،استيو جابر ،انیشتین ، داوينچى و آتاتورک و .. را ببینید و عكس يادگارى بگيريد .

موزه مادام توسو استانبول

موزه مادام توسو استانبول

كليساى سنت آنتوان

يكى از مهمترين كليساهاى استانبول بشمار مى رود. كه اين كليسا در سال هاى ١٩٠٦تا١٩١٢تاسيس شده است. و قدمت اصلى اين سازه به ١٧٢٥ميلادى بر مى گردد. كليساى سنت آنتوان در قرن ١٨توسط ايتاليايى هاى ساكن استانبول ساخته شد. كه بعد ها تخريب كردند و ساختمان فعلى را جايگزين كردند.

خيابان فرانسوى

اين خيابان يكى از پر رفت و آمد ترين خيابان ها در استقلال است. كه داراى كوچه پس كوچه هاى تنگ و باريک است. در اين خيابان مغازه هاى رنگى با ديزاينى جذاب به چشم مى خورد. و تعدادى رستوران بنام فرانسوى در اين خيابان وجود دارد.

موزه ودات نديم تور

ودات نديم تور يكى از هنرمندان با استعداد تركيه است. كه در قرن نوزدهم بدنيا آمد. و در سال ١٩٨٥از دنيا رفت. اين هنرمند كنترل فعاليت هاى هنرى فرهنگى در بانك ياپى كريدى انجام مى داد. و بعد از فوت ايشان موزه در سال ١٩٩٥ميلادى احداث شد. كه مجموعه اى از ظروف نقره ،سكه ،گلدوزى ،پارچه و تسبيح به نمايش گذاشته شده است.

موزه گالاتاساراى

اين موزه در قرن نوزدهم به عنوان اولين موزه ورزشى تركيه احداث شد. تا تاريخ و قدمت تيم فوتبال گالاتاساراى را نشان دهد .

جالب است در مورد خيابان استقلال بدانید

تراموا قديمى

قدمت اين تراموا به سال ١٩٩٠ميلادى بر مى گردد. و بسيار مشهور است. شما با اين تراموا معروف مى توانيد از ميدان تكسيم تا ايستگاه متروى شيشانه حركت كنيد. و از مغازه هاى اطراف ديدن کنید و لذت ببريد .

تراموا خیابان استقلال

تراموا خیابان استقلال

ميدان گالاتاساراى

اين ميدان در مركز استقلال واقع است .و در واقع ورودى دبيرستان گالاتاساراى است. كه قبلا بنام دبيرستان همايونى كاخ گالاتا ناميده مى شد .

دومين ايستگاه ريلى قديمى دنيا

دومين ايستگاه ريلى قديمى دنيا در انتهاى جنوبى خيابان استقلال قرار دارد. كه نام اين ايستگاه بنام تونل ناميده مى شود. در سال ١٨٧٥ميلادى تاسيس شده. و براى مترو كابلى استانبول مورد استفاده است. كه با استفاده از مترو مى توانيد به منطقه كاراكوى برويد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *