وبلاگ

معرفى ازمير ، شهر زیبا و رو به پیشرفت ترکیه

Rate this post

ازمیر سومين شهر بزرگ و محبوب در تركيه بعد از استانبول و آنكارا مى باشد. كه مساحتى ٧،٣٤٠،٠٠كيلومتر مربع و حدود ٤هزار نفر جمعيت دارد .
ازمیر آب و هواى مديترانه اى دارد. و زمستان ها معتدل است. و تابستان ها بسيار گرم و آفتابى دارد.

اين شهر بر فراز يك خليج بلند و باريك قرار دارد. اين شهر چشم اندازهای زيبايى دارد. شهر ازمیر سرزنده و بسيار زيبا است.

ازمیر شهر توريستی در واقع در هزاره سوم قبل از ميلاد در منطقه اى كه امروزه بايرالكى نام دارد، بنا شده است. كه داراى پيشرفته ترين فرهنگ در آناتولى غربى است. اين شهر ٨٥٠٠سال قدمت دارد.

در اين شهر كارخانه هاى متعدد چرم و نساجى وجود دارد.

جنوب اين شهر داراى سواحل زيباى ماسه اى و آثار تاريخى متعددى است. نزديكترين شهر به شهر ازمیر، کوش آداسى است كه حدود يك ساعت و نيم با اين شهر فاصله دارد.

ازمیر يكى از زيباترين شهرهاى تركيه است، كه ساليانه ميليون ها گردشگر از آن جا ديدن مى كنند. تعداد جاهاى ديدنى ازمير خيلى زياد است.

جاهاى ديدنى ازمیر

كوه سيپيلوس

كوه سيپيلوس كه نشانه هنرمندی طبيعت است. ارتفاع اين كوه ١٥٠٠متر است. كه قسمتى از اين كوه به صورت صخره حكاكى شده است. و به نيو(دختر تانتالوس)معروف است.

اين كوه به شكل زنى است كه در حال گريه. در اين كوه اقامتگاه و رستوران هاى برای گردشگران وجود دارد.

شيرينجه

در اين شهر نوشيدنى هاى بسيار متنوعى دارد، كه زبانزد هستند. در نزديكى شيرينجه يك دهكده با خانه هاى بسيار زيبا و سفالى وجود دارد. كه سنتى بودنش گردشگران را به خود جذب مى كند.

شیرینجه ازمیر

شیرینجه ازمیر

مراتع و تاكستان هايی بسيار معروف دارد. كه شما مى توانيد از اين دهكده ديدن فرماييد و در يك روز دو مقصد را برويد .

ايليچا

اين ساحل يك ساحل ٢كيلو مترى از ماسه و درياى آبى است. ايليچا بهارى گرم و معروف دارد. و در اين مكان حمام لجنى وجود دارد. كه شما مى توانيد تجربه اى تازه داشته باشيد.

در ايليچا شما مى توانيد بخاطر آب و هواى مناسبش تفريحاتى چون چتر بازى موج سوارى و قايق سوارى داشته باشيد.

كمرالتى

يكى از بازار هاى تاريخى اين كشور است. و در يكى از محله ها شلوغ و پر رفت و آمد ازمير قرار دارد. اين بازار به قرن ١٧باز مى گردد.

بازار كمرالتى يكى از مكان هاى با سابقه دوره ى عثمانى است. اين مكان بسيار جذاب است. و در ميان جاهاى ديدنى ازمير، شهر واقعيتش را در اينجا به شما نشان مى دهد.

کمرالتی ازمیر

کمرالتی ازمیر

در اين بازار شما مى توانيد صنايع دستى و محصولات غذايى لباسهاى محلى و آب نبات هاى رنگى تهيه كنيد.

باغ وحش ازمير

اين باغ وحش سال٢٠٠٨افتتاح شده است. در اين باغ وحش بيش از١٠٠٠نوع جانور وجود دارد. که بيش از ١٣٠محوطه براى آنان ساخته شده است. و تماشاگران براحتى می توانند در اين محل ها حيوانات را تماشا كنند. و از فضاى سبز آنجا لذت ببرند.

جزيره ياسيادا

يكى از جذابترين جزيره ها در اطراف ازمير است. كه طبيعت زيبايى دارد. اين جزيره در خليج ازمير قرار دارد. دسترسى به آنجا از طريق كشتى و قايق امكان پذير است. در اين جزيره امكانات رفاهى تفريحى منحصر به فرد وجود دارد.

چشمه

شهر چشمه در ٩٣كيلومترى شهر ازمير قرار دارد. شهر چشمه سواحلى شنى و آب هاى گرم و درمانى دارد. نام چشمه بر گرفته از چشمه هاى فراوان اين شهر است. كه قابل توجه گردشگران است.

چشمه ازمیر

چشمه ازمیر

قدم زدن در ساحل چشمه و انجام ورزش هاى آبى در اين مكان بسيار لذت بخش است. اطرافش پر از رستوران ها و كافه هاى تركى كه با خوردن غذاهاى تركى لذت ببريد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *