وبلاگ

چند جاذبه گردشگرى استانبول – در سفر به استانبول این جاذبه ها را از دست ندهید

Rate this post

استانبول این شهرتاريخى و فرهنگى تنها نقطه از دنیاست که بین دو قاره آسیا و اروپا قرار گرفته است. استانبول دارای جاذبه های گردشگری منحصر به فردیست. که سالانه تعداد بیشماری از گردشگران از سراسر دنیا را به خود مى كشاند. استانبول شهری توریستی است. و با وجود مراكز خريد و جاهاى ديدنى زيادى که دارد، شايد برايتان اين اتفاق بيافتد كه ازكجا شروع به ديدن كنيد؟ و بخاطر فرصت كم چه جاهايى را اول ديدن كنيد ؟

خيابان استقلال استانبول

يكى از معروفترين نقاط شهر استانبول كه تعداد زيادى فروشگاه و كافه و رستوران در آن جاى دارد، خيابان استقلال است. و داراى محيطى زيبا و شلوغ كه ميزبان هنرمندان زيادى است. كه در خيابان مشغول اجرا هستند. در این خیابان يك ترامواى قرمز مى بينيد كه در شلوغى جمعيت در حال حركت است.

پل گالاتا استانبول

می توانید یک طرف آن بایستید و آسیا را ببیند. و یا روی غرب آن بایستید و چشم اندازی از اروپا داشته باشید. اهالى اين شهر روى پل گالاتا ماهيگيرى مى كنند. و شما نيز مى توانيد از روى پل ماهيگيرى را تجربه کنید. تماشا كردن مناظر زيباى جابجايى مسافران با قايق در تنگه بسفر لذت بخش است .

چند جاذبه گردشگرى استانبول - پل گالاتا

چند جاذبه گردشگرى استانبول – پل گالاتا

تور کشتی تنگه بسفر

بسفر تنگه‌ای در کشور ترکیه است. که دو دریای سیاه و مرمره را به یکدیگر وصل مى كند. در این تنگه قایق و کشتی‌سواری بسيار رایج است. و با استفاده از تور کشتی تنگه ى بسفر ديدن تمام نقاط استانبول در مدت كوتاه برايتان امكان پذير است. و در طى اين سفر شما از كاخ دولما باغچه ،خرابه هاى حوملى ،برج دوشيزه ،مساجد و باغ هاى زيادى ديدن مى كنيد.

موزه اياصوفيه

مسجد اياصوفيه نماد تركيه است. كه در گذشته يك كليساى ارتدوكس بود. كه بعدها به كليساى رومى و بعد به مسجد تبديل شد .و پس از مدتی به عنوان موزه مورد استفاده قرار گرفت. و اکنون مجدد به عنوان مسجد مورد استفاده قرار می گیرد. مسجد ایاصوفیه در منطقه سلطان احمد استانبول قرار دارد.

چند جاذبه گردشگرى استانبول - مسجد ایاصوفیه

چند جاذبه گردشگرى استانبول – مسجد ایاصوفیه

در معماری مسجد ایاصوفیه‌‌ طاق‌ها و ستون‌ها به طرز زیبایی كنارهم قرار گرفته اند. 4 ستون بزرگ و با شکوه، شبیه‌ پای‌ فیل‌، 4 طاق مسجد ایاصوفیه استانبول را‌ نگه داشته است. و گنبد بزرگ ایاصوفیه بر روی‌ این ستون ها قرار داده شده اند‌‌. عمق‌ گنبد 18 متر و ارتفاع آن از سطح زمین 56 متر است. و قطر آن‌ 33 متر‌ به همراه دو نیم گنبد است. نماى داخلى آن بسيار شگفت انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *