وبلاگ

اهميت صبحانه ترکی در تركيه

Rate this post

صبحانه ترکی و اهميت و شكل صبحانه در فرهنگ تركيه بسيار متفاوت مى باشد. صبحانه ترك متفاوت از كشورهاى ديگر است. شهرت سفره صبحانه تركيه در جهان مشهور است. ترك ها در چيدن سفره صبحانه مهارت خاصى دارند. از انواع غذاهاى بومى در سفرهايشان استفاده مى كنند.

صبحانه مهم ترين وعده غذايى در تركيه به حساب مى آيد. كه از تنوع بسيارى برخوردار است. در كشور تركيه مردم روز خود را با يك صبحانه مفصل شروع مى كنند. در فرهنگ مردم تركيه صبحانه وعده ايى است كه قبل از نوشيدن قهوه صرف مى شود.

صبحانه ترکی

صبحانه ترکی

صبحانه در زبان ترکی با کلمه kahvaltı گفته می شود که به معنى پيش از قهوه است. يكى از پر اهميت ترين وعده هاى غذايى در تركيه صبحانه مى باشد. كه يك سنت خانوادگى به حساب مى آيد. زيرا تقريبا همه اعضاى خانواده كنار هم از خوردن صبحانه لذت مى برند.

انواع خوراکی ها در سفره صبحانه ترکی

حال به صبحانه هاى سنتى تركيه مى پردازيم. منوى صبحانه به سبك هاى تركى شامل غذاهاى سرشار از پروتئين مانند سوسيس ،كالباس،مربا،كره،زيتون،خيار ،خامه،و انواع تخم مرغ است.

در ترکیه انوع زیادی از پنیرها را می توانید پیدا کنید. که برای استفاده در غذاهای مخصوص ترکی و یا برای صبحانه می توانید از آن ها استفاده کنید.

انواع پنیر در صبحانه ترکی

انواع پنیر در صبحانه ترکی

چند نمونه از انواع پنير ها، پنير ازينه كه پنير سفيد مانند پنير هاى خودمون، پنير كاشار كه براى املت و نيمرو استفاده مى شود. لر پنير كه به شكل ريز و نرم است. پنير تولوم كه خشك و گوله گوله است.

انواع نان هاى تركى سيميت ،آچما،پوآچا،اك مك می باشند. که سیمیت نان مورد علاقه ترک ها در وعده صبحانه می باشد.

انواع نان در صبحانه ترکی

انواع نان در صبحانه ترکی

انواع بورك هاى گوشتى و پنيرى و سبزيجاتى مانند اسفناج، گزلمه و پيده يك صبحانه ترد و خوشمزه مى باشند، كه با انواع ادويه جات تركى درست مى شوند و در سفره هاى صبحانه تركى ديده مى شوند.

انواع بورک در صبحانه ترکی

انواع بورک در صبحانه ترکی

انواع نوشيدنى ها و آبمیوه ها مانند آب پرتقال ،آب گريپ فروت ،شير و … سرو مى شود. محبوبترين نوشيدنى ميان مردم ترك چاى مى باشد.
چاى نقش مهمى در سفره صبحانه هاى پر رنگ و لعاب تركى دارد. به علت وجود پروتيين زياد در صبحانه هاى تركى از خستگى و گرسنگى در طول روز جلوگيرى مى كند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *