وبلاگ

چيزهايى كه قبل از سفر به كاپادوكيا ترکیه بايد بدانيد

2/5 - (1 امتیاز)

سفر به کاپادوکیا یکی از تفریحات در ترکیه می باشد. تركيه مراكز گردشگرى بسيارى دارد. كه هركدامشان براى افراد خاص مناسب است.

به عنوان مثال استانبول براى افرادى كه مى خواهند از يكى از زيباترين شهرهاى دنيا ديدن كنند، آنتاليا براى افرادى كه علاقمند به سواحل و دريا هستند. و شهرهاى ديگر هركدامشان ويژگى هاى خاصى دارند.

اما كاپادوكيا شهرى عجيب و متفاوت است. كه سفر به آن بسيار لذتبخش است. اما قبل از سفر به اين شهر بايد نكاتى را در مورد آن بدانيد .

کاپادوکیا ، شهرى كه در دل غارها پديد آمده

در سال هاى بين ١٨٠٠تا١٢٠٠ قبل از ميلاد، افراد زيادى در كاپادوكيا زندگى مى كردند. كه بعد از اتفاق بلاهاى طبيعى كه در اين منطقه رخ داد، خالى از سكنه شد.

تا زمانى كه مسيحيانى كه از حكومت روم باستان گريخته بودند، به آن جا پناه بردند. و رفته رفته اين مكان به يک شهر واقعى تبديل شد. در اين منطقه طبيعت صخره اى همراه با خانه ها و هتل هايى در دل اين غارها وجود دارد. و از مهترين ديدنى هاى شهر به شمار مى روند.

غارهای کاپادوکیا

غارهای کاپادوکیا

در اين منطقه مى توانيد با فعاليتهاى گردشى چون بالن سوارى ،چهار چرخ سوارى يا اسب سوارى از زيبايى هاى شهر ديدن كنيد و از سفر به کاپادوکیا ، لذت ببريد.

سفر به كاپادوكيا ، شهری ثبت شده در ميراث جهانى يونسكو

كاپادوكيا منطقه ى محفاظت شده و جزو ميراث جهانى يونسكو است. و به همين دليل تنها در منطقه اى مشخص شده اجازه ساخت و ساز مسكونى داده شده است. و افرادى كه در اين شهر سكونت دارند، اغلب در آپارتمان ها اقامت دارند.

با اين حال شما مى توانيد در هتل هاى درون غارها يک شب بياد ماندنى و استثنايى را درسفر به كاپادوكيا تجربه كنيد.

اقامت در هتل های غاری کاپادوکیا

كاپادوكيا شهرى زيبا براى سفر است. و از امنيت بالايى برخوردار است. شما مى توانيد براى اقامت خود هتل هاى غارى در کاپادوکیا را انتخاب كنيد. كه هتل هاى لاكچرى تا هتل هاى ارزان قيمت در ميان آنها مى توانيد پيدا كنيد. اگر هتل هاى خوب را انتخاب كنيد، صبحانه هاى محلى عالى در بهترين جا با بهترين منظره از كاپادوكيا برايتان سرو مى شود.

حداقل سه روز در کاپادوكيا بمانيد

٣ تا ٤ روز حداقل زمانى است كه براى ديدن بخشهاى مختلف کاپادوكيا نياز داريد. تنها مناظر زيبا يا هتل ها جاذبه هاى ديدنى اين شهر نيستند. موزه هاى فضاى باز بسيار عالى ،دره ى عشق و بسيارى از ديدنى هاى ديگر نیز وجود دارد. كه حتما از آن ها ديدن كنيد و لذت ببريد.

طبیعت کاپادوکیا

طبیعت کاپادوکیا

تجربه بالن سوارى در سفر به کاپادوکیا

شما مى توانيد سوار بالن شويد و از ارتفاع ١٥٠٠ مترى مناظر شهر را تماشا كنيد. و باتوجه به هزينه اى كه داده ايد زمان و امكانات گردش برايتان متفاوت است .هزينه اين گردش هوايى حدود١٠٠دلار است. ولى بسيار به ياد ماندنى است .

امنيت در کاپادوكيا

اين شهر بسيار كوچک است. و بسيارى از مردم همديگر را مى شناسند. و از امنيت بالايى برخوردار است. اما دركل شبها محيط هاى شلوغ و گردشگر پذير را انتخاب كنيد.

از استانبول تا کاپادوكيا

از استانبول با استفاده از اتوبوس هاى درون شهرى مى توانيد با هزينه ٧٠ لير خود را به کاپادوكيا برسانيد. و از تمامى شهرهاى بزرگ دیگر نیز اين امكان وجود دارد. كه بتوانيد با اتوبوس خود را به کاپادوكيا برسانيد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *