وبلاگ

تاريخ و تمدن شهرهاى زير زمينى كاپادوكيا تركيه – شهر بالن ها

Rate this post

كاپادوكيا ترکیه بخش تاريخى و پهناورى است كه امروزه در تركيه مركزى واقع شده است. و به دليل ارزش هاى باستانى و تاريخى توريستى ترين بخش استان نوشهير تركيه فعلى را در بر مى گيرد. و هيجان انگيزترين بخش شهر كاپادوكيا شهر زيرزمينى درينكويو است .

کاپادوکیا ترکیه

کاپادوکیا ترکیه

در شهر كاپادوكيا حدود ٣٦شهر زير زمينى قرار دارد. كه بزرگترين آنها شهر زير زمينى كايمالى و عميق ترين آنها شهر درينكويو است. كه عمقى حدود ٨٠متر قرار دارد.

شهر زیرزمینی درينكويو یکی از شهرهای زیرزمینی کاپادوکیا ترکیه

يكى از اصلى ترين شهرهاى زير زمينى اين منطقه كه در دنيا مانند ندارد، شهر درينكويو است. اين شهر داراى ٨طبقه با عمقى ٨٠متر زير زمين قرار دارد. كه قدمت آن به حدود ٢٨٠٠سال پيش بر مى گردد. و به زمان امپراتورى ماد مرتبط مى شود.

کاپادوکیا ترکیه

کاپادوکیا ترکیه

درينكويو توسط يك تونل ٨كيلومترى به شهر زير زمينى ديگرى به نام كايمالى وصل مى شود. که اين نشانگر اين است كه در آن دوران بين تمدن هاى مختلف همكارى و ارتباط وجود داشت.

شهر زیرزمینی کایمالی

یکی از شهرهای زیرزمینی کاپادوکیا ترکیه ، شهر زير زمينى كايمالى که در زير تپه اى به نام ارگ كايمالى واقع است. كه در سال ١٩٦٤براى بازديد عموم باز شد. اما تنها ٤طبقه آن مورد استفاده و بازديد است. يكى از خصوصيات اين شهر طراحى زيباى آن در قسمت ورودى شهر است.

و تنها يک در سنگى دارد. كه از داخل باز مى شود. و از بيرون امكان باز شدن در ندارد. اين شهر براى در امان ماندن مردم و دام هايشان بنا شده است. تا در زمان جنگ به آنها پناه دهند .

در همه طبقه ها پله هاى تو در تو ،اتاقهايى با آشپزخانه و محل هايى براى نگهدارى خوراكى و نوشیدنی ها در نظر گرفته شده است. به طورى كه هوا در آن در گردش باشد. و با كمبود اكسيژن مواجه نشوند.

ساختار کاپادوکیا ترکیه

ساختار کاپادوکیا ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *