وبلاگ

بازار کاپالی چارشی ، بازار بزرگ استانبول

2/5 - (2 امتیاز)

بازار كاپالى چارشى درسال ١٤١٦ميلادى به دستور محمد فاتح ساخته شده است كه به قرن پانزدهم تعلق دارد. سقف اين بازار سر پوشيده از تعدادى گنبد پوشيده شده است كه زيبايى بازار را چند برابر كرده است.

بازار کاپالی چارشی قدیم

بازار کاپالی چارشی قدیم

استانبول يكى از مناسب ترين بازار هاى دنيا براى خريد را در اختيار توریستان قرار داده. كه يك از این بازارها، بازار كاپالى چارشى است.

بازار کاپالی چارشی نه تنها برای خريد مناسب است، بلكه يک تاريخ و تمدن را زنده نگه ميدارد. در اين بازار روزانه هزاران نفر خريد و رفت و آمد دارند. كه يكى از پر بيننده ترين جاذبه هاى گردشگرى استانبول به حساب مى آيد.

به دلیل بزرگی و طراحی دالان مانند این بازار، بهتراست براى وارد شدن به اين بازار از نقشه استفاده كنيد. تا از همه جاى بازار ديدن كنيد.

خرید از بازار کاپالی چارشی

بازار كاپالى چارشى اجناس تقلبى و كپى مثل اصل نیز دارد. كه قيمت آن ها بسيار ارزان قيمت است. بازار كاپالى چارشى كه به بازار بزرگ معروف است، يكى از مكان هاى ديدنى شهر استانبول به حساب می آید.

مى توانید در این بازار هم خريد كنید هم گردش. كاپالى چارشى از راهرو هاى متعددى تشكيل شده است كه در اين بازار مغازه ها و رستوران هاى سنتى و مدرن به چشم مى خورد.

یکی از شعبه های رستوران معروف نصرت نیز در این بازار قرار دارد.

رستوران نصرت در بازار کاپالی چارشی

رستوران نصرت در بازار کاپالی چارشی

در بازار کاپالی چارشی تنوع كالا بسيار زياد است. كالا و اجناسی مانند طلا و لباس و عتيقه فروشى و فرش و لوارم خانگى و كارهاى هنرى و دستى و…به فروش مى رسد.

و به خاطر قيمتهاى مطلوب ، طرافداران زيادى دارد. در بازار كاپالى چارشى بيش از ٤هزار مغازه وجود دارد. در اين بازار مى توانید سوغات اين شهر را تهيه كنید.

در اين بازار بزرگ شما هر چيزى كه نياز داريد رو ميتوانيد تهيه كنيد. حتى اگر قصد خريد نداشته باشيد فروشندگان اين بازار به قدری مهارت دارن كه شما را وادار به خريد مى كنند.

بازار کاپالی چارشی

بازار کاپالی چارشی

فروشندگان علاوه بر زيان تركى به زبان هاى ديگر نیز صحبت مى كنند. و شما صداى فروشندگان را كه در بازار پيچيده است براى جلب مشترى به گوشتان مى رسد.

بازارمعروف ادويه همان بازار مصرى ها در همسايگى كاپالى چارشى قرار دارد. چند بازار ديگر در همسايگى كاپالى چارشى است.

ادویه در بازار کاپالی چارشی

ادویه در بازار کاپالی چارشی

بيرون بازار دو طرف خيابان پر از مغازه ها و رستوران هاى فراوانى است كه شما با تراموا به آسانى ميتوانيد به آنجا برويد و از خريد لذت ببريد.

راهنمای رفتن به بازار بزرگ استانبول

برای رفتن به این بازار اگر بخواهید با مترو بروید، ایستگاه نزدیک به این بازار در خط M2 قرار دارد. و در ایستگاه هالیچ (Haliç) باید پیاده شوید و کمی پیاده روی کنید.

و یا در ایستگاه وزنجلر (Vezneciler) پیاده شده و از آنجا سوار تراموا خط T1 شده و در ایستگاه بیازیت کاپالی چارشی (Beyazıt Kapalıçarşı) پیاده شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *