وبلاگ

قايقرانى در جزیره كاراآدا ترکیه

Rate this post

جزیره کاراآدا یا جزیره سیاه، جزیره اى در بندر بدروم است. که در دریای اژه قرار گرفته. به عنوان یک مکان توریستی به شمار می آید. این در حالی است که جزیره کارا آدا را مى توان به عنوان توقفگاه مناسب برای قایق ها و کشتی های اروپایی معرفى كرد.

جزیره کارا آدا که به یونانی جزیره آركوس نام داشت، در دوران قرون وسطی به شوالیه سنت جان هاسپيتالر تعلق داشت. كه در قرن ۱۶ توسط امپراطوری عثمانی فتح شد. و سال ها تحت حكومت ايتاليا قرار گرفت. و سپس سال ۱۹۳۲ یک قرارداد ما بین ایتالیا و ترکیه ثبت شد. که این جزیره به کشور ترکیه تعلق یافت .

قایقرانی در جزیره کاراآدا

قایقرانی در جزیره کاراآدا

دسترسى به اين جزيزه بسيار راحت است. و بهترين توصيه براى رفتن به اين جزيره از بدروم با قايق به سمت كاراآدا حركت كنيد. و از مناظر زيباى اطراف لذت ببريد. جزیره در حدود ۶ کیلومتری از شهر بدروم فاصله دارد. و به عنوان بزرگترین جزیره در ساحل بدروم شناخته می شود. كه براى دوستداران دريا بهترين مكان به حساب مى آيد. اين جزيره داراى جنگل هاى سرسبزى است كه از درختان سبز پوشيده شده است.

محبوبیت جزيره کاراآدا

معروف بودن اين جزيزه به دليل وجود چشمه هاى طبيعى آب معدنى و درمانى است. كه سالانه مردم محلى و توريستهاى زيادى از سرتاسر جهان به اين منطقه مى آيند. هنگام وارد شدن به این جزیره، می توانید تنقلات و غذا و نوشیدنی و میان وعده ای در رستوران های آن جا بخورید. برای ورود به چشمه های آب معدنی شما مجبور به پرداخت هزينه اندکی برای ورود و استفاده از این چشمه ها هستید. سرچشمه اين آب ها از داخل غار مى باشد. كه كلئو پاترا براى محافظت از پوست خود از گل و لاى اين غار براى زيبايى خود استفاده مى كرد .

اين جزيره مناظر زيبايى به درياى اژه دارد. در اين جزيره مى توانيد از قايقرانى و كشتى هاى كوچك تفريحى لذت ببريد. اگر دوست داريد بيشتر از يك روز در اين جزيره بمانيد، و از جاهاى ديدنى كاراآدا ديدن و لذت ببريد. مى توانيد يك اقامت كوتاه مدت در هتل هاى كوچك جريزه داشته باشيد .

هتل در جزیره کاراآدا

هتل در جزیره کاراآداجزیر

در یک و نیم کیلومتری به شرق جزيره بندر پويراز واقع است. در حالی که با یک سفر یک و نیم کیلومتری به شمال جزیره می توان جزیره ياسى را مشاهده كرد. كه هر دو اين جزيره ها زيبا هستند. و اگر قصد سفر به بدروم را داريد، از اين جزيره ها ديدن كنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *