وبلاگ

کشف منابع گاز در ترکیه – اردوغان از كشف ٨٥ميليارد متر مكعب گاز در درياى سياه خبر داد

Rate this post

کشف منابع گاز در ترکیه به گزارش خبرگزاری های ترکیه. رييس جمهور تركيه رجب طيب اردوغان از كشتى حفارى فاتح ديدن كرد. و روند فعاليت حفارى را از نزديك دنبال كرد.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه از کشف یک میدان گاز طبیعی جدید با ظرفیت ۸۵ میلیارد متر مکعب در دریای سیاه خبر داد .

مجموع ذخایر گاز کشف شده در منطقه (تونا- ۱)در میدان ساكاريا در دریای سیاه به ۴۰۵ میلیارد متر مکعب رسید.

وى افزود :با كشف ذخایر جدید ، قصد داريم گاز طبيعى را در سال٢٠٢٣براى استفاده عموم به بهره بردارى برسانيم.

کشف منابع گاز در ترکیه

کشف منابع گاز در ترکیه

نتایج کشف منابع گاز در ترکیه

ذخایر کشف شده در دریای سیاه بزرگترین منبع انرژی برای کشور به حساب می آید. و امید اين است که وابستگی ما به خارج در زمینه تامين گاز طبیعی با اکتشافاتی که انجام شده و ادامه خواهد داشت، کاهش يابد.

و اقتصادمان را با محوريت توليد و صادرات و استخدام شكوفا كرده و گسترش خواهيم داد. ما چشم داشتى به حق و حقوق كشوران ديگر نداريم. اگر اتحادیه اروپا مواضع عادلانه ای در خصوص شرق دریای مدیترانه اتخاذ نکند، اعلام رسمی خواهد بود. ما تلاش خود را براى تبديل تركيه به يك كشور بزرگ و قدرتمند ادامه خواهيم داد.

با عدم پذيرش تلاشها براى بر كنار كردن تركيه از تقسيم منابع هيدروكربن در مديترانه شرقى، فعاليت جديدى را شروع كرده ايم. و اجازه انجام اقداماتى كه حق كشورمان و مردم جمهورى ترك قبرس شمالى را ناديده گرفتن نخواهيم داد. و به فعاليت هاى خود در درياى سياه ادامه خواهيم داد .

ذخايرى كه در درياى سياه يافتيم بزرگترين منبع هيدروكربن كشورمان تا به حال بوده است. اميداورم ٤٠٥ميليارد مترمعكب گاز طبيعى كه همراه با استخراج از چاه دانوب انجام خواهد گرفت، و براى كشورمان مفيد خواهد بود، و ديگر اقدام به توطئه هاى اقتصادى ،كودتا و تهديدات براى متوقف كردن تركيه از مسير خود بى نتيجه خواهيد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *